1920 Maraş maçı hazırlıkları sürüyor

Bölgesel Amatör Lig 2.Grup'ta oynadığı son 3 maçı da kazanarak puan sıralamasında yukarılara tırmanan İnönü Üniversitesispor'da 1920 Maraş maçı hazırlıkları moralli bir şekilde sürüyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Yeşiltepe 3 Nolu sahada yaptığı çalışmayla 1920 Maraş maçına hazırlanan sarı siyahlılarda Elazığ Yolspor müsabakasında kırmızı kart gören Ramazan Çavuş dışında eksik oyuncu bulunmuyor.

Ligin 11.haftasında sahasında puan tablosunda 18 puanla 3.sırada bulunan 1920 Maraş takımıyla karşılaşacak sarı siyahlılarda tek hedef 3 puan alıp, galibiyet serisini sürdürmek.

Takımın son durumu ve hafta sonu sahalarında oynayacakları 1920 Maraş müsabakası ile ilgili açıklamalarda bulunan İnönü Üniversitesispor antrenörü Murat Kurt, yakaladıkları seriyi devam ettirmelerinin önemine vurgu yaparak, “Takım olarak hem oyun, hem de skor anlamında yakaladığımız çıkışın devamı açısından 1920 Maraş müsabakasına büyük önem veriyoruz. Takımda bir anlayış, bir kazanma kültürü yerleşti. İnşallah bunu sürdürmek istiyoruz” dedi.

“Takımdaki arkadaşlarımın hepsi çok bilinçli ve futbolu çok seviyor”

Takım olarak bu sezon ki tek hedeflerinin ligde kalmak olduğunu kaydeden Kurt, “Sezona başlarken hedefimiz neyse bugün de aynı hedef doğrultusunda düşünüyoruz. Tabi bunu küçük düşünmek olarak algılamasın kimse. Biz elbette ki büyük düşünüyoruz, ancak bunu makul ölçüler içerisinde sindirmeye çalışıyoruz. Üniversite takımı olarak iyi çalışıyoruz. Takımdaki arkadaşlarımın hepsi çok bilinçli ve futbolu çok seviyor. Son haftalarda gerçek kimliğimizi sahaya yansıtmaya başladık. Bunun neticesinde de meyveleri toplamaya başladık. Biz rakip kim olursa olsun çıkıp futbolumuzu oynuyoruz. Geçen hafta deplasmanda Elazığ karşısında da aynı şeyi yaptık. Müsabaka 1-1 devam ederken oyuncumuz kırmızı kart gördü. Ancak arkadaşları bir kişilik daha mücadele ederek maçı kazanmasını bildiler. Bu takımda bir anlayış, bir felsefeyi oturttuk diye düşünüyorum” diye konuştu.

“Takımda Ramazan dışında eksik bulunmuyor”

Kurt, bu hafta sahalarında 1920 Maraş takımıyla oynayacakları maçı da değerlendirerek, “Bu hafta sahamızda lig üçüncüsü 1920 Maraş takımıyla karşılaşacağız. Biz her zaman ki gibi çıkıp gerçek oyunuzu sergilemek istiyoruz. Çalışmalarımız galibiyet üzerine yapılıyor. Oyuncularımı kazanarak artan öz güvenleri iyi durumda diye düşünüyorum. İnşallah bu örnek takımın bu örnek mücadelesi sürecek. Takımda Ramazan dışında eksik bulunmuyor. Futbolseverleri hafta sonu Yeşiltepe’ye bekliyoruz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 11

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?