Ağbaba projelerini anlattı

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veli Ağbaba, projelerini anlattığı tanıtım toplantısı yaptı.

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veli Ağbaba, projelerini anlattığı tanıtım toplantısı yaptı.

60’ın üzerinde proje hazırladıklarını söyleyen Ağbaba, “Bu projelerin hepsi sokaklarını tek tek gezdiğim güzel Malatya’mın, güzel insanlarının ihtiyaçları ile şekillendi. Malatyalıların her cümlesini önce aklıma sonra da gönlüme yazdım.” dedi.

BELEDİYE GÜVENCESİYLE MALİYETİNE KONUTLAR
Malatyalıların güvenle yaşaması için Malatya Büyükşehir Belediyesi güvencesi ile maliyetine konutlar üreteceğini ifade eden Ağbaba,

“Elerimizi, okullarımızı, ibadethanelerimizi yapısal olarak güçlendireceğiz, konteyner kentlerimizde yaşamın iyileşmesi için var gücümüzle çalışacağız. Malatyalıları adil bir yaşam sürmesi için tüm vatandaşlarımızı doğumdan yaşlılığına kadar destekleyecek projeleri devreye alacağız. İhtiyaç sahibi ailelerin bebekleri için Yeni Doğan Paketi, 3-6 yaş çocuklar için ücretsiz Halk Süt desteği, ilköğretim ve lise öğrencileri için eğitim yardımları vereceğiz. Ailelerimizin sırtındaki yükü bir nebze olsun almak için ısınma desteği vereceğiz. Emeklilere ve engellilere Belediyenin sosyal tesislerinde geçerli olacak yemek kartları sunacağız” dedi.

Projelerini anlattığı tanıtım toplantısında konuşan Veli Ağbaba, kreşler, halk lokantaları, gençlik merkezleri, kadın dinlenme merkezleri, emekli kıraathaneleri ve istihdam ofisleri açacaklarını söyledi.

RAYLI SİSTEM AĞI KURULACAK
Malatya’nın köklü sorunlarını da ele aldığı proje toplantısında Ağbaba, yıllardır bitmeyen altyapı ve ulaşım problemlerini çözeceğini ve kentte raylı sitem ağını kurarak hızlı ve ucuz bir ulaşım sağlayacağını ifade etti.

Ağbaba, “15 yıldır sonlanmayan Güney ve Kuzey Kuşak Yolu projelerini hızla bitireceğiz. Kuzey Kuşak Yolu ile Kuzey Çevre Yolu arasındaki bağlantıları arttırarak Malatya’yı daha ulaşılabilir bir kent haline getireceğiz. Bunlarla yetinmeyeceğiz; Güney Kuşak Yolu üzerinde oluşan yerleşim alanlarını modern ulaşım hizmeti ile buluşturacağız” dedi. 

Birçok alanda proje hazırladıklarını söyleyen Ağbaba, “Hayvancılarımıza hayvan alımı ile destek vereceğiz. Tarımsal kalkınma için çiftçimize yem, fide, gübre desteği sağlayacağız. Arıttığımız suları tarımsal sulamada kullanarak çiftçilerimizin sulama problemlerini çözeceğiz. Yayla hayvancılarımızın sorunlarını biliyoruz. Yayla hayvancılığı yapan vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz. Üreticilerimizi, kooperatiflerimizi destekleyerek daha güçlü ekonomi,
daha güçlü Malatya şiarıyla yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yıllardır milletvekili olarak hizmet etmekten onur duyduğunu belirten Ağbaba, şimdi Belediye Başkanı olarak, aynı özveri ve sorumluluk bilinciyle, hizmet etmek üzere yola çıktığını söyledi. 

Ağbaba, proje tanıtım toplantısında sözlerine şu şekilde devam etti:

“Malatya’mızın yaşadığımız deprem felaketi nedeni ile en çok şimdi hizmete ihtiyacı var. Bu ihtiyaç sadece ‘bina’ inşa etme ihtiyacı da değil üstelik. En az onun kadar önemli bir “gönül” inşa etme sürecine de ihtiyaç duyuyoruz.  Analarımızın, kardeşlerimizin, çocuklarımızın acıları bir nebze dinsin, yüzlerde yeniden ümitle yeşersin diye el ele vermek, ayrı gayrı demeden yola koyulmak zorundayız.
 
Tek derdim var, Malatya. 

Malatya’da herkesin çocuğu, herkesin kardeşi, herkesin arkadaşı, herkesin köylüsüyüm. Parti rozetimi, ‘her görüşten insanın Başkanı olacağım’ diyerek çıkardım.  Benim tek bir kimliğim var: Ben Malatya Milliyetçisiyim.  

Nasıl bugüne kadar herkesin sofrasından ekmek yiyip herkesin çayını içtiysem, nasıl herkesin kötü gün dostu olduysam; bundan sonra da Malatya için emek vermek isteyen herkese kollarım açıktır. 

Beni bu göreve Malatya çağırdı. Bugüne kadar nasıl Malatya’nın sesini meclise, oradan da Türkiye’ye duyurduysam şimdi o sesi birlikte büyütmeye devam etmek için heyecanla bekliyorum. 

Tek muradım Malatyalıların beni  ‘Malatya’mız için çok emek verdi, çok güzel işler yaptı’ diye anmasıdır. Bunun için en iyi bildiğim işi yapmaya geliyorum, Malatya için üretmeye, yaraları iyileştirmeye geliyorum.

Malatya’nın yaralarını sarmak için 60’ın üzerinde proje geliştirdik. Bu projelerin hepsi sokaklarını tek tek gezdiğim güzel Malatya’mın, güzel insanlarının ihtiyaçları ile şekillendi. 
Malatyalıların her cümlesini önce aklıma sonra da gönlüme yazdım”

YENİ SAĞLIK MERKEZLERİ
Malatya’nın sağlıkla yaşaması için yeni sağlık merkezleri kazandıracaklarını belirten Ağbaba,

“Malatya’mıza yeni sağlık merkezleri kazandıracağız. Hepimiz biliyoruz ki deprem sonrası büyük bir travma yaşıyoruz. Bu amaçla önceliğin çocuk ve kadınlarda olacağı Psikolojik Destek Merkezleri açacağız. Bağımlı ailelerine ve yakın çevresine sosyal destek sağlayacağımız Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabalitasyon Merkezi açacağız. Vatandaşımızın ulaşmakta zorlandığı önemli bir sağlık konusu olan diş sağlığı için Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açacağız. Evde bakım hizmetini daha çok Malatyalıya daha kaliteli bir şekilde ulaştıracağız.  Yeşil alanları arttırarak havası temiz, yaşanabilir bir şehri birlikte var edeceğiz. Yoğun nüfuslu ve spor tesisi ihtiyacı bulunan ilçelerde hızla yeni spor tesisleri yapacağız. Yeni Malatyaspor’umuzu ve Malatya'daki diğer amatör kulüplerimizi maddi olarak destekleyeceğiz. Amatör spor kulüplerinin kullanabileceği tesisler yapacağız” dedi.

Ağbaba, “Malatya’nın Tarihiyle Kültürüyle Yaşaması İçin; Yüzümüzü güzel Malatya’mızın tarihine ve kültürüne çevireceğiz. Kültürel değerlerimizin korunması, yeniden canlandırılması ve dünyaya tanıtılması için çok çalışacağız. Malatya'nın bir arada yaşayan farklı kültürlerine sahip çıkacağız, Malatya’yı turizm şehri yapacağız. Malatya’mızın yüzünü yeniden  güldürüp  Malatya’mızı yeniden festivaller şehrine çevireceğiz. Gastronomi şenlikleri düzenleyecek, Malatya’yı cazibe merkezi yapacağız. Kültür ve sanat faaliyetlerini tüm ilçelere ve hayatın her alanına yayacağız. Kadınların ve gençlerin kültürel faaliyetlere katılımını arttıracağız.
Benim makamım sokaklar, benim makamım tarlalar, benim makamım meralar olacak.
Gözünün içine bakmadığım tek bir Malatyalı kalmayacak.
Benim sağım solum yok, rozetimi çıkardım da geldim.
Canım Malatya’ma sahip çıkmaya geldim.
Malatya’nın güvenle, adaletle, güçle, bollukla ve sağlıkla yaşaması için Malatya’nın en çalışkan belediye başkanı olacağım.
Hep birlikte iyileşeceğiz, hep birlikte büyüyeceğiz, hep birlikte güleceğiz” diye sözlerini tamamladı.

Bakmadan Geçme