Allah akıl fikir versin

Depremi insanların azgınlığına bağlayan Gürkan'a yanıt veren Ağbaba, Allah akıl fikir versin dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Mahir Temur

Depremi insanların azgınlığına bağlayan Gürkan’a yanıt veren Ağbaba, Allah akıl fikir versin dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, depremi insanların azgınlığına bağlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı  Selahattin Gürkan’a yanıt verdi. Selahattin Gürkan’a Allah akıl fikir versin, dedi.

Ağbaba açıklamasında; “Diyor ki deprem insanların azmasından dolayı oldu. Allah sana akıl, fikir versin Selahattin Gürkan. Ey Malatyalılar sizler bu vasıfsızlığa mahkûm değilsiniz. Sizi tanımadığınız Milletvekiline oy verdiren, depremde Malatya’nın bu kadar yara almasına sebep olanlara 28 Mayıs’ta lütfen oy vermeyin.” dedi.

Ağbaba, “Sevgili Malatyalılar, artık lütfen Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a laf söylemeyin, onu eleştirmeyin. Çünkü kendisi Türkiye’ye Malatya’nın reklamını yapıyor. Biliyorsunuz kullandığı cümlelerle Malatya bütün Türkiye’nin gündemine gelmişti. Ne demişti kendisi; ‘ölülerimizi güzel gömüyoruz’… Kendisi şimdi ne diyor? ‘Deprem insanların azmasından dolayı oldu’. Allah sana akıl, fikir versin Selahattin Gürkan.

Ey Malatyalılar sizler bu vasıfsızlığa mahkûm değilsiniz. Sizi tanımadığınız Milletvekiline oy verdiren, depremde Malatya’nın bu kadar yara almasına sebep olanlara 28 Mayıs’ta lütfen oy vermeyin” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar mı azmış yoksa 15 katlı binalara ruhsat verenler mi?

Malatya milletvekili Veli Ağbaba, “Kim azmış acaba, hep birlikte bakalım. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar mı azmış? İnternet sitelerinde 'Kaliteli ve özellikle deprem yönetmeliğine uygun konut projeleri' olarak belirtilen Yeşil Topsöğüt Konutları 6 ay önce teslim edildi. Ya da 2020 depreminde ağır hasardan hafif hasara çevrilen binalar çöktü, insanlar öldü Malatya’da. Acaba azanlar o ağır hasarlı binaları hafif hasara çevirenler değil mi? Azanlar Malatya’da Bostanbaşı’nda 15 katlı binalara ruhsat verenler değil mi?” şeklinde konuştu.

Bu açıklama bizi derinden üzdü
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’ın deprem ile azgınlığı eş değer gördüğü açıklmasına cevap veren Ağbaba, “Enkazın altında kalan ölen, çocuklarımızın suçu günahı nedir. Değerli Malatyalılar bu açıklama bizi derinden üzmüştür. Bu açıklama Malatya’da depremde hayatını kaybedenlere, iş yerlerini, evlerini kaybedenlere büyük hakarettir. Bu açıklamayı yapanları sizlerin vicdanınıza havale ediyorum” diye ifade etti.

İnsanların güvenerek aldığı Yeşilyurt Belediyesi konutlarının hali ortada

Ağbaba sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Yeşilyurt Belediyesi’nin yaptığı Yeşil Topsöğüt konutları önündeyiz. Bu evler depremden altı ay önce teslim edildi. İnsanlar nafakalarından keserek Yeşilyurt Belediyesi yaptığı için güvenerek buradan ev aldılar. Ama bu konutların depremde ne hale geldiğini görün. Belediye başkanı “bu konutların yıkılmasının sebebi betonu insanların sulamamasından kaynaklı” diyor. Değerli Malatyalılar işte bu anlayış, bu liyakatsizlik ve bu vasıfsızlık Malatya’yı yerle bir etti. Değerli hemşirelerim sizden rica ediyorum; sizler bu liyakatsizliğe, vasıfsızlığa mecbur değilsiniz, mahkûm değilsiniz. Sizi bu vasıfsızlara mahkûm edenlere 28 Mayıs'ta lütfen oy vermeyin.”

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Veli bey | 30 Mayıs 2023 05:32

    Haklisin Malatya depremde hicminders almiyoruz yaşımız var dışarda kutlamlar silah sikmlar polismiz askerimiz yaninda çok üzücü bir durum kutlanır ama bukadar olmaz cumhur başkanı diye bilirdi yasimiz var matem var diye

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?