Atatürk Kız Lisesi inşaatında inceleme

Malatya Valisi Mustafa Toprak ile birlikte Atatürk Kız Lisesi yeni hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan okulun 2017-2018 eğitim-öğretim yılına yetiştirileceğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Yeşil Kuşak Projesi kapsamı içinde yer alan ve proje kapsamında yıkılacak olan Atatürk Kız Lisesi için Selçuklu Mahallesi’nde 24 derslikli yeni bir okul binası yapılıyor. İnşaat çalışmaları ikinci kat seviyesine çıkarken, okulun kapalı spor salonu kaba inşaatı tamamlanma noktasına geldi.

Malatya Valisi Mustafa Toprak, beraberinde Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Yaşar Karataş, Abdulvahap Şerefhanlı, Nevzat Aslan, Zafer Kırçuval ve bazı belediye birim müdürleri ile birlikte Atatürk Kız Lisesi yeni hizmet binası inşaatında incelemede bulundu.

İnceleme sonrası açıklamada bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşil kuşak Projesi kapsamında yıkılacak olan Atatürk Kız Lisesi için Selçuklu Mahallesi’nde yeni bir okul binası inşaatı yapmaya devam ettiklerini belirterek, “Biz Atatürk Kız Lisesinin ve Spor Salonunun ihalesini yaptık. 10 ay gibi bir zaman zarfında Atatürk Kız Lisesi ve Spor Salonu Temmuz ayında bitirilerek, Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edilecek. Yeşil Kuşak çerçevesinde şu andaki Kanal Boyundaki Atatürk Kız Lisesinin yeri de park olarak Malatya halkının ve Battalgazi halkının hizmetine sunulmuş olacaktır. Ben inanıyorum ki belirlenen takvime hem belediyemiz, hem de ilgili müteahhit firma uyacaktır. Temmuz ayı sonu itibariyle de Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesindeki Atatürk Kız Lisesi buraya taşınarak, oranın Yeşil Kuşak çerçevesinde değerlendirilmesi de Belediyemiz tarafından gerekli park ve yeşil alan çalışmaları başlatılacaktır. Ben bu Yeşil Kuşak Projesinin Malatyamıza, halkımıza hayırlı uğurlu olmasını, aynı zamanda bu okulumuzun da öğrencilerimize güzel, sağlıklı bir eğitim öğretim sunmasını diliyorum” dedi.

Malatya Valisi Mustafa Toprak ise, Atatürk Kız Lisesi yeni hizmet binası inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini belirterek, “Başkanımızın da ifade ettiği gibi Atatürk Kız Lisesinin inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. 24 derslikle güzel bir lise olacak. Atatürk Kız Meslek Lisesini buraya açmış olacağız. Yanı da da modern bir spor salonu da gerçekleştirmiş olacağız. Hakikaten çalışmalar hızlı yürüyor. Spor salonumuz bitmek üzere. Okulumuzun da iki katı bitmiş. Dolayısıyla bizim Hürriyet Parkı olarak nitelendirdiğimiz Atatürk Kız Lisesi’ni buraya taşımız olacağız. Buranın 2017-2018 eğitim öğretim dönemine kavuşturulması için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Baktığımızda bu bölgede Selçuklu Mahallemizde daha önce yapılan Telekom İlkokulu, Ortaokulu ve Vakıfbank İlkokulu var. Hemen yakın bir zamanda FETÖ’nün okulu olarak bilinen ve devletin malı devlete döndü dediğimiz Zekeriya Bitmez Ortaokulu eğitime açılmış oldu. Yanı başında yine protokol kapsamında bize bir yer daha veriyor. Oraya da bir ortaokul yapmış olacağız. Dolayısıyla bölgenin okul ihtiyacını da kısa zaman içerisinde gerçekleştirmiş olacağız. O okulu da 2017 yılı yatırım programımıza alıp yapılması için gayretlerimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

Yeşil Kuşağın açılması gerektiğini ifade eden Vali Toprak, "Okulun yanındaki yeri de futbol sahasına kadar açmakla ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu protokolleri gerek Büyükşehir Belediyemiz ile gerekse Battalgazi Belediyemizle yapıyoruz. Burada Battalgazi Belediyemizle yaptığımız protokolün meyvesini vermesini görmek bizleri mutlu ediyor. Diğer tarafa gittiğimizde de Büyükşehir Belediyemizle Atatürk Müze Evinin yanındaki Anadolu Ticaret Lisesini oradaki çok amaçlı salonla birlikte başka noktalarda yaparak orayı da meydana katkı yapmış olacağız. Hem Büyükşehir hem Battalgazi Belediyemiz ana eksende birbiriyle bütünleşerek yapmış olduğu bu projelere bizde katkı sağlamış oluyoruz. Orada bir proje daha var. Atatürk Kız Lisemizin köşesinde Endüstri Meslek Lisemiz var. Orada da önemli ölçekte dersliklerimiz var. Onu daha ziyade sanayiyle, iş dünyasıyla iç içe olacak şekilde bir noktaya planladık. Büyükşehir Belediyemizle de ön protokolünü yaptık. Yaklaşık 200 dönüme yakın Yeşil Kuşak Projesi de açılmış olacak” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?