• Haberler
  • Malatya
  • Başkan Polat halk günü görüşmelerinde vatandaşların istek ve önerilerini dinliyor

Başkan Polat halk günü görüşmelerinde vatandaşların istek ve önerilerini dinliyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat her hafta Cuma günü gerçekleştirdiği Halk Günü Toplantılarında vatandaşlarla bire bir görüşerek sorun ve istekleri dinliyor.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat her hafta Cuma günü gerçekleştirdiği Halk Günü Toplantılarında vatandaşlarla bire bir görüşerek sorun ve istekleri dinliyor.

Toplumun tüm kesimleriyle iletişim ve diyaloğa büyük önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, her hafta Cuma günleri gerçekleştirdiği Halk Günü Toplantılarında vatandaşların sorun ve taleplerini bizzat dinleyerek çözüm bulmaya çalışıyor. Oldukça sıcak ve samimi havada geçen görüşmelerde vatandaşlar, istek ve taleplerini Başkan Polat’a birinci elden ulaştırma imkanı buluyor. Halk günü görüşmelerinde ortalama 100’e yakın vatandaşla bire bir görüşen Başkan Polat da kendisine iletilen sorunlarla ilgili başkan yardımcıları ve birim müdürlerine talimatlar vererek, sorunların kısa sürede çözülmesi için çaba sarf ediyor. Görüşmeler sırasında ilçe genelinde devam eden hizmetler ve yatırımlarla ilgili de vatandaşların bütün görüşlerini dikkatlice dinleyen Başkan Polat, kendisine aktarılan önerileri ve istekleri koordinasyon toplantılarında Başkan Yardımcılarıyla paylaşıp, hizmetlerde aksayan yönlerin kısa sürede giderilmesiyle ilgili talimatlar veriyor. Katılımcı yerel yönetim ve sosyal belediyeciliğin gerekliliği olan, halkla sürekli iletişim gerçeğini hiçbir zaman göz ardı etmeyerek vatandaşlardan gelen istekleri dikkate aldıklarını belirten Başkan Polat, belediye kapılarının tüm vatandaşlara açık olduğunu ifade etti. Yeşilyurt Belediyesinin hizmet felsefesinin temelinde insan odaklı çalışma prensibinin yer aldığını dile getiren Başkan Polat, “Dua ve desteklerini bizden esirgemeyen hemşehrilerimizle istişareye önem veriyoruz. Vatandaşın sorununu kendi sorunumuz gibi görerek iletilen sorun ve isteklere kalıcı çözümler bulmak adına mücadele ediyoruz. Amacımız kıymetli hemşehrilerimizle doğrudan iletişim kurmak ve sorunlara hızlı çözümler üretmektir” şeklinde konuştu. Halk günü görüşmelerinin faydalı geçtiğini sözlerine ekleyen Polat, “Görevimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek, dertlerine derman olmak, taleplerini karşılamaktır. Her hafta Cuma günleri her yaştan vatandaşımızın katılımıyla bire bir görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Bu görüşmelerden kendi adımıza çok ciddi şekilde faydalanıyoruz. Bize iletilen her türlü sorun, istek ve talepleri, imkanlarımız ölçüsünde çözmeye gayret gösteriyoruz. Halk günü görüşmelerimizde halkımızla iç içe olmanın, onların sıkıntılarına çözüm üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemizin kapıları bütün hemşehrilerimize sonuna kadar açıktır. Vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre bir yandan sorunlara çözüm üretirken, diğer yandan da bizlerle paylaşılan proje ve çalışmaları da değerlendirme imkanı buluyoruz. Farklı düşünceleri, istekleri yaptığımız çalışmalarla harmanlayarak güzel hizmetlerde bulunmak için çalışıyoruz. Belediye olarak, karar mekanizmasına vatandaşlarımızı da dahil ederek, hizmet üretiyoruz” diye konuştu.

Bakmadan Geçme