Başkan Polat, şampiyonları ağırladı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Özel Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonasından beş altın, iki bronz madalya ile dönen Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübünün şampiyon sporcularını makamında ağırladı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Özel Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonasından beş altın, iki bronz madalya ile dönen Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübünün şampiyon sporcularını makamında ağırladı.

Down sendromlu ve otizmli çocukların kişisel gelişimlerine katkı sunmak, toplumla kaynaşmalarını sağlamak adına faaliyetlerine devam eden Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübü, Özel Sporcular Federasyonunun sportif ve sosyal faaliyetlerinde elde ettiği başarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. 22-24 Mayıs günleri arasında 78 kulüpten 135 sporcunun katılımıyla İzmir’de düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonasından beş altın, iki bronz madalya ile dönerek ciddi bir başarının altına imza atan Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübünün özel sporcuları kazandıkları ödülleri Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile paylaştı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Türkiye Şampiyonasını altın madalya ile tamamlayan Eray Kartal, Batuhan Aslan, Esila Özer, Özlem Özdemir ve İrem Vardı ile bronz madalya almaya hak kazanan Alican Nal ile Ayşegül Nal’ı tebrik edip başarılar diledi. Özel çocukların katıldıkları şampiyonada kazandıkları madalyalarla gurur duyduklarını belirten Polat, “Türkiye çapında üstün başarılar elde eden çocuklarımızın bu başarısı bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bu başarıda emeği geçen başta anne ve babaları olmak üzere antrenörlerimiz ve yavrularımızı tebrik ediyorum” diye konuştu. Sosyal belediyecilikte her zaman fark oluşturmak durumunda olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Polat, “Bizim görevimiz bütün vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre hizmetler üretmektir. Bizler milletimizin hizmetkarlarıyız. Devletimizin büyümesi ve yücelmesi detaylarda gizlidir. Toplumdaki engeli çocuklarımız ve vatandaşlarımızın gündelik yaşamlarını kolaylaştıracak hizmetlerimiz, desteklerimiz aslında önemli detaylardır. Teferruatlar samimiyeti etkiler. Özellikle engelli çocuklarımızın hepsi bizim için çok özel ve kıymetlidir. Çocuklarımızın kendi yeteneklerini geliştirmeleri, kabiliyetlerinin ortaya çıkması için sportif faaliyetlere katılımları büyük önem taşıyor. İzmir’deki şampiyonada kazanılan madalyalar çocuklarımızın kişisel gelişimlerine ciddi katkılar sağlayacaktır diye düşünüyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin toplumla kaynaşmaları, sportif faaliyetlere katılımlarını artırmak adına elimizden gelen tüm desteği veriyoruz” ifadelerini kullandı. Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübü Başkanı Ali Karaca ise, engelli çocuklara sahip çıkıp her türlü desteği veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkürlerini sundu.

Down Sendromlular Derneği Başkan Yardımcısı Nursel Vardı da, engelli çocukların sosyal ve sportif etkinliklere katılımlarını artırmak adına ciddi destekler veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a duyarlı ve hassas yaklaşımından dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Polat, engelli çocuklara hediye dağıttı

Bakmadan Geçme