Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan:

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, gaziler ve şehitler gününü sadece bir güne sığdırmanın doğru olmadığını ifade ederek, Şehitlerimiz ve gazilerimiz olmasaydı bu gün bu kadar rahat olamazdık dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, gaziler ve şehitler gününü sadece bir güne sığdırmanın doğru olmadığını ifade ederek, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz olmasaydı bu gün bu kadar rahat olamazdık” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Gaziler Günü dolayısıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesini ziyaret etti. Burada konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Gözükara, “Vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken, hiçbir şeyden sakınmadan, vatan için şehit olan şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Aynı düşünce ve duygularla ebediyete ulaşmış gazilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olan gazilerimize de Allah’tan şifa diliyorum. 19 Eylül Gaziler Gününde gazilerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, toplumun gönlünde şehitlerin ve gazilerin ayrı ve özel bir yeri olduğunu belirterek, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz olmamış olsa buralarda rahat yatamayız. Evimizde ve işimizde bu kadar rahat olamayız. Dolayısıyla toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi minnetle, şükranla rahmetle anıyoruz. Gazilerimizden ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara ise Allah’tan sağlık mutluluk ve huzur diliyoruz. Gaziler ve şehitler gününü sadece bir güne sığdırmak doğru bir yaklaşım değil. Biz temsilen derneğimize ziyarette bulunduk. Şehitler ve gazilerimiz vatanın bölünmez bütünlüğü için, birliği, dirliği ve huzuru için canlarını verdiler. Yahut da vücutlarının her hangi bir uzuvlarını verdiler. Biz şehit ve gazi derneklerimizin hepsine belediye olarak kucağımızı açmışız. Onların talep ve isteklerinin bizim başımızın üzerinde yeri vardır” şeklinde konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, daha sonra Irak’ın kuzeyinde sınır ötesi operasyona katılan ve bir bacağını kaybeden gazi Cemal Canlı ve ailesini ziyaret etti. Gazi Canlı ve ailesi ile sohbet eden Başkan Gürkan, “Sizler vatan ve millet için vücudunuzu feda etiniz. Sizlerin bu mücadelesi sonucu bizler bugün rahat yaşıyoruz. Huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamamızın en büyük müsebbibi sizlersiniz. Bunun minnettarlığını size duymayan bir vatandaş bilin ki Cenab-ı Allah nezdinde ezilir. Çünkü vatana, millete, canını kanını vermek hiç kolay değil. Allah sizlerden razı olsun” diye konuştu.

Bakmadan Geçme