'Boyun eğmediği için görevden alındı!'

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'ın görevden alınmasını eleştirdi. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Mahir Temur

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasını eleştirdi. 

Canbay açıklamasında “1.5 yıl önce İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan ve Malatyalı olmasının yanı sıra liyakatiyle, görev şuurundan taviz vermemesi ve çalışkanlığıyla tanıdığımız Battal Kanbay Bey’in görevden alınması bizleri derinden üzmüştür. Sonucunun tamamen siyasi olduğunu düşündüğümüz bu olay arkasında birçok soru işaretini barındırmaktadır. 

Son derece başarılı bir şekilde görevini yürütürken ve Malatya’nın öz evladı olarak gördüğümüz hemşehrimiz olan İl Milli Eğitim Müdürümüzün görevden alınmasının gerekçeleri nelerdir? Battal Kanbay Bey birilerinin işine çomak soktuğu için mi ya da birilerinin tekeline girmeyip adaletten, şeffaflıktan, yasaların kendisine vermiş olduğu yetkiyi kullanmaktan geri adım atmadığı, boyun eğmediği için mi görevden alınmıştır? Bu soruların mutlaka cevaplandırılması kamu vicdanına karşı bir görevdir. 

Bizler Saadet Partisi olarak Ehliyeti ve liyakati savunuyoruz. İşin ehli olan ve hemde başta belirttiğimiz gibi Malatya’nın yetiştirmiş olduğu bir insan olan İl Milli Eğitim Müdürü’nü görevden almak hangi siyasi etikle açıklanabilir. Bu yaşanan olay Malatya kamuoyunda derin bir rahatsızlık meydana getirmiştir. Burdan açıkça şu çağrıda bulunmak istiyorum. Battal Bey tekrar görevine iade edilmeli ve adaletten, liyakatten ve şeffaflıktan asla ama asla taviz verilmemelidir."

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Mehmet | 11 Nisan 2022 15:56

    Mustafa Başkan inşallah önümüzdeki seçim Battal KANBAY hocayı vekil adayı görmek istiyoruz hocaya inşalah davet götürürsünüz adama sahip Çıkın ki yiğitler meydana cıksın. adamı kendilerine rakip olmamaları için harcadılar zaten ön plana cıktıgı için harcandı zaten

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?