• Haberler
  • Malatya
  • Büyükşehir Belediyesi yol çalışmalarına devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi yol çalışmalarına devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gülümuşağı-Uluköy grup yolu ile Gülümuşağı Mahalle yolunu genişletip, asfalta hazır hale getirdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gülümuşağı-Uluköy grup yolu ile Gülümuşağı Mahalle yolunu genişletip, asfalta hazır hale getirdi.

Kent genelinde yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Gülümuşağı-Uluköy Mahallelerini bir birine bağlayan 5.3 kilometre uzunluğundaki grup yolunu 3.5 metreden 8 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yolda bakım-onarım ve altyapı çalışmalarını tamamlayarak asfalt serimine hazır hale getirdi.

Toplam uzunluğu 12 kilometre olan Gülümuşağı Mahalle yolunu da genişleten Büyükşehir Belediyesi, mahalle yolunun 7.3 kilometrelik bölümünü geçen yıl, 4.7 kilometrelik bölümünü ise bu yıl genişletti. 4 metre genişliğindeki mevcut yolu 9 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, bu mahalle yolunu da asfalta hazır hale getirdi.

Her 2 yolda stabilize malzeme serimi yapan Büyükşehir Belediyesi tarafından, Gülümuşağı Mahalle girişinde bulunan mobil konkasör ile 20 bin ton ham madde üretimi yapıldı.

Bölgedeki yol çalışmalarını değerlendiren mahalle halkı, uzun yıllardır gelmeyen hizmetleri görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

Bakmadan Geçme