Çakır'dan kötü haber: Yeni stadın açılışı Mayıs'ı bulur

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yol ve kavşak gibi çalışmalardan dolayı yeni stadın açılışının Nisan ya da Mayıs ayını bulabileceğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

TOKİ tarafından Malatya’ya yapılan stadyumun teslim tarihinden önce yapılacak kavşak ve yol çalışmalarıyla ilgili İHA’ya bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Orada kara yollarımızın bir yonca kavşak çalışması var” dedi.

Statla ilgili bir aksama yok

Stadın bağlantı yollarını Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını kaydeden Çakır, “Özellikle orada bir yonca kavşak çalışması var kara yollarının. O projeyi gündeme aldılar, onun ihalesi yapılacak. Zaten bağlantı yollarını büyükşehir olarak biz yapacağız. Bizim için bunlar 1 haftalık işler. Dolayısıyla stadımız Nisan - Mayıs aylarını bulacak gibi gözüküyor. Çünkü gerçekten devasa bir yapı. Öyle uzaktan göründüğü gibi değil. Girdiğiniz zaman çok detayları olan devasa bir yapı. Malatya’ya değer katacak. Ama söylediğim gibi seyirci maça gitmiyorsa o yatırıma da yazık olur. Orayı doldurmak da biz Malatyalılara düşüyor. İlimize böyle güzel bir eseri talep ettik. Sağ olsun hükümetlerimiz bu eseri Malatya’mıza kazandırdılar. 100 milyonun üzerinde bir yatırım. Ama biz buradan kalkıp da maça gitmeye erinirsek yazık olur. İnşallah Süper Lig’e de çıkarsak, bu en büyük arzumuz. Statla ilgili bir aksama yok. Firma gayet güzel çalışıyor. Bakanımız geldi incelemelerde bulundu. Dolayısıyla herhangi bir sıkıntı gözükmüyor” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?