Çalık Akçadağ'da

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 'Biz rakamlarla konuşuyoruz, biz eserlerle konuşuyoruz, biz Akçadağ'ımıza yaptığımız icraatlarımızla konuşuyoruz. Biz 18 yıldır bu ülkede hem milli bütçeyi güçlendirdik hem kaynakları çeşitlendirdik. Bütün yatırımlar böyle oldu' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Biz rakamlarla konuşuyoruz, biz eserlerle konuşuyoruz, biz Akçadağ’ımıza yaptığımız icraatlarımızla konuşuyoruz. Biz 18 yıldır bu ülkede hem milli bütçeyi güçlendirdik hem kaynakları çeşitlendirdik. Bütün yatırımlar böyle oldu” dedi.

Milletvekili Çalık beraberindeki partililerle birlikte Malatya’nın Akçadağ ilçesini ziyaret etti. İlk olarak partisinin Akçadağ ilçe binasını ziyaret eden Çalık, AK Parti’nin çeşitli engellemelere rağmen reformlar, icraatlar ve seçim başarılarıyla dolu 18 yılı geride bıraktığını ifade etti. Çalık, “Biz rakamlarla konuşuyoruz, biz eserlerle konuşuyoruz, biz Akçadağ’ımıza yaptığımız icraatlarımızla konuşuyoruz. Biz 18 yıldır bu ülkede hem milli bütçeyi güçlendirdik hem kaynakları çeşitlendirdik. Bütün yatırımlar böyle oldu” dedi. 

“Terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecek”

Çalık, “FETÖ’ye, PKK’ya, DHKP-C, DEAŞ’a karşı hep birlikte güvenlik güçlerimiz mücadelesini veriyor ve sonuna kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Bugün Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı üzerinden siyaset yapanlar rahmetli Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi ‘Bizdeki muhalefet iktidarı düşürme şartıyla vatanı düşürmeye bile razıdır’ zihniyetine sahiptirler. Ayasofya’ya ‘felaket’ diyen, öğretmenine ayrımcılık yapan, sanatçısına ‘yalaka’ diyen, ‘başı kapalı hakim olmaz’ diyen, başı kapalı kadınlarımızın seçme seçilme hakkına laf söyleyen, dil uzatan zihniyet bugün hep birlikte yeniden devreye girmiş vaziyette. Biz bunlara dün izin vermedik, Allah izin verirse bundan sonrada izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı. 

“Atatürk’ün kemikleri sızlar”

Çalık, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP'li bazı milletvekillerinin, sözde öğrenciler tarafından Boğaziçi Üniversitesinde yapılan eyleme katılıp "örgütlü dayanışma" çağrısı yapmasına tepki göstererek, “Kaftancıoğlu koşa koşa gidip “katil polis” sloganlarının atıldığı bu eyleme destek veriyor ve sonrasında da sosyal medya hesabından örgütlü dayanışma çağrısı yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunarak bu eylemi destekliyor. Atatürk’ün partisiyiz ve her daim 10. Yıl Marşı okuruz diyenler DHKP-C marşı eşliğinde halay çekenlere destek veriyorlar. Bunların CHP’li olmasından dolayı Mustafa Kemal Atatürk’ün kemikleri sızlar” dedi. 

“Üniversitede eyleme destek vermek bir belediye başkanının görevi midir?”

Çalık, “Aslında gerçek yüzlerini gösteriyorlar. Aziz milletimiz sizlerin yüzünüzde maske de olsa kim olduğunuzu ve kimlerle iş tuttuğunuzu çok biliyor. Şimdi soruyorum; kanuna uygun olarak gerçekleştirilen rektör atamasını yanlış bulduğunu söyleyerek, “öğrencileri” ayaklanmaya çağırmak, destek vermek bir belediye başkanının, bir il başkanının görevi midir?. Terör örgütlerine karşı amansız mücadele ederek göz açtırmayan, ülkemizin huzur ve güvenliğini tesis etmek için gerekirse can veren ve bu vatanın şerefli evlatlarına “katil” diyen zihniyet ve işbirlikçilerine sessiz kalmamız asla mümkün değildir” diye konuştu.

“Tek düğmeye basılarak siyaset yapıyorlar”

Çalık, SMA hastalarını ve tedavilerini siyasi tartışma konusu yapanlara da tepki göstererek, “Yalanlarla, hakaretlerle, iftiralarla siyaset yaptıkları yetmedi. Şimdide sağlık üzerinden, SMA'lı çocuklarımız üzerinden sosyal medyada aynı saatlerde, aynı cümlelerle tek elden ve tek düğmeye basılarak siyaset yapıyorlar. Kimler mi? CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener, HDP eş genel başkanı Pervin Buldan, DEVA Partisi Lideri Ali Babacan ve Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu” dedi.

“Zillet ittifakı umut tacirliği yapmaktadır”

“SMA’lı çocuklar hepimizin evladıdır” diyen Çalık sözlerini şöyle sürdürdü; 
“Yüce Rabbimden gelene hamdolsun ama bunun tedavisi için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. SMA’lı çocuklarımız doğdukları andan itibaren hepimizin yürek acısı. 2016 yılında SMA’lı hastalarımız ve ailelerimizle görüştük. Sayın Cumhurbaşkanımızla SMA’lı hastalarımızın anne babalarını görüştürdük. Genel merkezde bizzat ben kendim dinledim, arkasından Cumhurbaşkanımız görüşmelerini yaptı. Türkiye’de kullanılan, dünyada kullanılan ve SMA’lı çocuklarımızla ilgili kullanıldığında tedaviye cevap veren ilaçların tamamı ödeme kapsamına alındı. Bugüne kadar SMA’lı çocuklarımıza 2 milyar TL’lik ilaç harcaması yapıldı. Dün dillerine 75 milyonu takanlar, bilsinler ki biz bir can için bin kere elimizden ne gelirse yapmaya hazırız. Ama umut tacirliği yaparak, anne ve babaların çocukları üzerinden duygularını suiistimal ederek siyaset yapmak sadece zillet ittifakına yakışır. Biz bugüne kadar çocuklarımız ve sağlık üzerinden siyaset yapmadık, siyaset yapanlarla da mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.”

“Akçadağ’ımıza çok önemli hizmetler yaptık”

Milletvekili Çalık, Akçadağ’a çok önemli hizmetler yaptıklarını belirterek, “Yüksekokul istedik, aldık. Hastanemizi istedik, aldık. Sağlık Meslek Listesini, Entegre ilçe hastanemizi tamamladık. Hipoterapi Merkezimizi açtık. Akçadağ’ın eğitimi için üzerimize düşen ne varsa yaptık, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Akçadağ doğalgaz istedi ve doğalgazı kazandırdık. Toprak Mahsulleri Ofisi kayısımızı aldı, muhteşem bir iş yaptık. TMO, en düşük kükürtlü kayısıyı 21 TL’ye aldı. Kayısı öyle bir değer buldu ki 35 TL’ye kadar satıldı. Pandemi dönemi olmasına rağmen ihracat rakamlarımız geçen seneyi yakaladı” dedi.

“Esnafları tek tek gezdi”

Çalık, partisinin ilçe teşkilatı ziyaretinin ardından ilçedeki esnafları da ziyaret etti. Esnafı tek tek dolaşan Çalık, yolda gördüğü sokak kedileri ve köpeklerine de yemek verdi. MHP Akçadağ ilçe teşkilatını ziyaret eden ve ilçe başkanı Kenan Güde ile bir araya gelen Çalık, daha sonra Akçadağ ESKKK Başkanı Battal Yardımcı'yı ziyaret ederek, esnafla bir araya geldi. 

“Esnafımızın her zaman yanındayız” 

Milletvekili Çalık, AK Parti olarak her zaman esnafın yanında olduklarını kaydederek, “Hem TESK hem de TESKOMB bünyesindeki bütün esnaf kardeşlerimize elimizden gelen tüm desteği verdik. Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımızla esnafımızın yaşadıkları sorun ve problemleri konuştuk. Sayın Cumhurbaşkanımı esnaf bir babanın evladı ve 20 yıldır bu memlekete hizmet eder, esnafında ekonominin omurgası olduğunu bilir. Bu vesileyle ekonominin omurgası olan küçük esnafımıza TESKOMB aracılığıyla yıllardır destek verdik, destek vermeye devam ediyoruz. Sıfır faize yakın oranlarda destek ve kredilerini kullandılar. 2020 yılı hem Türkiye hem de Malatya özelikle sorun ve sıkıntıların yaşandığı bir dönem oldu. Malatya-Elazığ depreminde deprem dolayısıyla esnaflarımıza çok özel bir ayrıcalık tanındı. Bu ayrıcalık sıfır faizli 50 bin TL’lik destekti ve Malatya’da Halkbank üzerinden yaklaşık 7 bin 320 esnafımız bundan istifade etti. ‘Benim dükkanım hasarlı’ diyenlere anında 5 bin TL’lik destek verildi, önlerindeki bütün engelleri aşmak için gerekli görüşmeler yapıldı ve destekler alındı. Pandemi döneminde ilk andan itibaren TESKOMB ve kullanılan kredilerin bir yıl ötelemesini yaptırdık ve esnafımızın rahat nefes almalarını sağladık. Bağ-Kur desteklerinden diğer desteklere kadar esnafımıza verdiğimiz destek her daim devam etti. Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız ile yaptığımız görüşmelerde esnafımızın taleplerini ilettik. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla çok önemli bir paket daha açıklandı. Pandemi esnasında Sosyal Koruma Kalkanı diye bir bütçe ayırdık ve vatandaşlarımıza desteklerimizi ulaştırdık. Sosyal Koruma Kalkanı çerçevesinde vatandaşlarımıza nakdi yardımda bulunduk. Cumhurbaşkanımız, ‘bunlar yetmez bir kez daha destek olalım’ dedi ve dükkanlarını kapatan esnafımıza 3 ay boyunca 1000 TL ve 3 ay boyunca da 750 TL’lik kira desteğini hibe olarak verme kararını aldı. Buda yaklaşık 5 milyarlık bir rakama tekabül ediyor” diye konuştu. 

“5,2 Milyon TL’lik Sağlık Merkezimizin yapımı devam ediyor”

Milletvekili Çalık daha sonra yapımı devam eden Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalık, “Akçadağ İlçemize yaklaşık 5,2 milyon TL maliyetinde Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi,112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu yapıyoruz. Mayıs ayında yapımı tamamlanacak” ifadelerini kullandı. Akçadağ Şehit Gökhan Aslan Devlet Hastanesinin yanındaki arazide de incelemede bulunan Çalık, “Bu araziyi de Sağlık alanında değerlendirilmesi noktasında görüşmelerde bulunduk” dedi. 

“Sentetik futbol sahasının ihalesi Şubat’ta yapılacak”

Milletvekili Öznur Çalık daha sonra Akçadağ Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünü ziyaret etti. Yeni yapılan spor salonunda incelemede bulunan Çalık, gençlerin sportif alan ve gençlik merkezi isteklerini dinleyerek, projelerini inceledi. Akçadağ ilçesinde birçok yatırım ve hizmetlerin olduğunu dile getiren Çalık, “Gençlerimiz için yaptığımız spor salonunda incelemede bulunduk. Bir önceki gelişimizde salonumuz tamamlanmış, bazı eksikleri vardı. Bugün o eksiklerin giderildiğini görmekten memnuniyet duyduk. Akçadağlı gençlerimiz bir futbol sahası istedi ve bakanımıza talebi ilettik. Gençlerimiz için sentetik futbol sahası sözünü aldık, Şubat ayında ihalesi yapılacak. Gençlerimiz buranın spor kompleksi olması talebi var. Bizde burada bocce, okçuluk, yürüyüş alanı, açık basketbol ve voleybol sahalarının yapılması için hazırlanan projesi bakanımızla paylaşıp, takipçisi olacağız” diye konuştu. 

“Meslek Yüksekokulumuz modern görüntüsüyle dikkat çekiyor”

Milletvekili Çalık daha sonra Turgut Özal Üniversitesi Akçadağ Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti. Okulda incelemede bulunan Çalık, “Modern kütüphanesiyle, konferans salonuyla, derslikleriyle dikkat çeken eğitim yuvamız şimdide çevre düzenlemesiyle pandemi sonrası gençlerimize hazırlanıyor. Akçadağ bizim için çok önemli. Akçadağ için getirdiğimiz yatırımlardan en kıymetlisinden biri de Akçadağ Meslek Yüksekokulu oldu. 3 fakültesinin yanında havacılık dahil olmak üzere 4 fakülte daha dahil oldu. 400 öğrencimiz eğitim alıyor” bilgisini verdi. 

“Akçadağ Cezaevini ziyaret etti”

Çalık daha sonra Akçadağ ilçesinde geçen yıl Temmuz ayında tamamlanan T tipi açık ve kapalı 1000 kişilik ceza infaz kurumunu ziyaret etti. Cezaevi müdürü Öner Genç’ten cezaevi ile ilgili bilgi alan Çalık, “Adalet Bakanlığımız bünyesinde kapalı ve açık cezaevinin bulunduğumu bir mekânı Akçadağ’ımıza inşa ettik. 1000 mahkûmu alabilecek bir kapasitede. Kapalı ve açık alanda mahkûmlarımızın olduğu binamızı tamamladık. 350 personel burada görevli olarak bulunuyor ve lojmanlarımız yapıldı. Yanlış bilgilerle ülkemizde oluşturulmak istenilen algıya da fırsat vermemek gerekir. Akçadağ Kapalı ve Açık Cezaevi’nde ısınmayla ilgili asla bir sıkıntı yok” dedi. 

“Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüştü”

Milletvekili Çalık son olarak Develi ve Sarıhacı Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Çalık, Develi Mahallesi’nde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile telefonda görüştü. Bakan Gül, Akçadağ ilçesinde geçen yıl Temmuz ayında tamamlanan T tipi açık ve kapalı 1000 kişilik ceza infaz kurumunu ile ilgili “İnşallah hayırlı olur. Bizimde duamız, dileğimiz hiç kimsenin cezaevlerine ihtiyaç duymadığı, suçların işlenmediği bir yapıyla eğitimi öne çıkaracağız ve oraları da en kısa sürede okullara çevireceğiz. Oraları eğitim yuvaları haline getirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Milletvekili Çalık ise Bakan Gül’e T tipi açık ve kapalı 1000 kişilik ceza infaz kurumunun tamamlandığını ve ısınmayla ilgili bir sorun olmadığını söyledi. 

“Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile görüştü”

Milletvekili Çalık, Sarıhacı Mahallesi’nde ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile telefonda görüşerek, Akçadağlı gençlerin taleplerini iletti. Bakan Kasapoğlu telefonda, “Bir fizibilite yapalım. Aşama aşama yardımcı oluruz” dedi. Milletvekili Çalık, gençlerin ne istiyorsa yerine getiremeye çalıştıklarını ifade ederek, “Akçadağlı hemşerilerimiz ne istiyorsa yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Akçadağ’ımızın sentetik Futbol Sahasının ihalesi önümüzdeki ay yapılacak. İlçemize Spor Kompleksi kazandırılması için Gençlik ve Spor Bakanımız ile görüşmelerde bulunduk” diye konuştu.

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?