Çamlıca Okulu öğrencilerinin muhabirlik deneyimi

Çamlıca Okulları Malatya Kampüsü 3/A sınıfı öğrencileri, Hayat Bilgisi dersi kapsamında okulun tarihçesini öğrenmek amacıyla Çamlıca Okulları Kurucu Müdürü Mustafa Sarıtaç'ı ziyaret ederek, röportaj yaptı.

Çamlıca Okulları Malatya Kampüsü 3/A sınıfı öğrencileri, Hayat Bilgisi dersi kapsamında okulun tarihçesini öğrenmek amacıyla Çamlıca Okulları Kurucu Müdürü Mustafa Sarıtaç’ı ziyaret ederek, röportaj yaptı.

Müdür Sarıtaç, ziyarette bir yandan ders konusunu bir yandan da muhabirlik mesleğini öğrenen küçük öğrencilere, Çamlıca Okullarının kuruluş yılı, kuruluş amacı ve başarı grafiği hakkında bilgi verdi. 2015 yılının Ocak ayında açılan Çamlıca Okullarının öncelikli hedefinin vatan ve millet sevgisi taşıyan bireyler yetiştirmek olduğunu belirten Sarıtaç, “Çamlıca Okulları Malatya Kampüsü, 1975’te açılan ve Hababam Sınıfları ile bir efsane haline dönüşen Özel Çamlıca Lisesinin deneyim ve birikimleriyle 3. yılına doğru ilerliyor. Matematik ve Yabancı Dil ağırlıklı okulumuz, akademik alandaki başarısını TEOG sınavlarındaki 117,33 ortalama ile Malatya 1.’liği ve Türkiye 17.liği elde ederek taçlandırmıştır. 1. sınıftan 8. sınıfa kadar başarılı bir grafik çizen okulumuz, sanat, satranç ve spor alanlarındaki çeşitli dereceler ile sosyal ve kültürel alanlarda da göz doldurmaya devam ediyor. Akademik başarılar tabi ki hedeflerimizin basamaklarını oluşturuyor. Ancak bu basamakların temelinde mutlu, sevgi dolu, hoşgörülü, saygılı, vatan ve millet aşığı bireyler yetiştirme arzumuz var” diye konuştu.

Bakmadan Geçme