CHP Akçadağ Genişletilmiş İlçe Divan Toplantısı yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akçadağ ilçesi Genişletilmiş İlçe Divan Toplantısı gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

CHP Akçadağ ilçe binasında düzenlenen toplantının açış konuşmasını yapan CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan, "Akçadağ'ın durumu görüyorsunuz çamurdan geçilmiyor.Bu bir hizmet değil çileye dönüştü.Hizmet kış günü hizmet yapılmaz, ne zaman yapılır,yazın yapılır.Merkezdeki halka açık tuvalet 3 ay önce yıkıldı.Hadi yıktınız yenisini yapın ortada bir şey yok.İnsanlara işkence yapıyorlar. Diğer taraftan AKP'ye oy veren mahallelere hizmet gidiyor, AK Parti'ye oy vermeyen mahallelere hizmet gitmiyor.Oy verinki size hizmet yapayım anlayışında bir belediye başkanı var. Belediye başkanı bu söylemler ile Akçadağ halkı arasına nifak sokmaya çalışıyor" dedi.

Yönetilemeyen bir ülke ile karşı karşıya olduklarını belirten CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise, "Ekonomi uzun süredir ciddi sinyaller veriyordu.Ekonominin batacağı noktasında ciddi veriler vardı elde.Geldiğimiz süreçte ekonominin artık bu yöntemle bu sistemle yürütülemez bir hal aldığını görüyoruz hepimiz.Bu durma niye gelindi, ekonomi böyle bir hal aldı.Terör bir başka boyuta taşındı.bir çok ismini bilmediğimiz terör örgütü ile ülke tanışmaya başladı.Her gün büyük şehirlerimizde bombalar patlıyor insanlarımızı kaybediyoruz.Dolayısıyla dış politikada ciddi sıkıntılarımız var.Tüm bu süreç bizi yöneten AKP iktidarının eseri.Şimdide çıkış yolu ararken bu hataları görmeyerek daha farklı hatalara ülkeyi sürüklüyorlar" dedi.

Türk lirasının her geçen gün değer kaybettiğini ifade eden Kiraz,"Dolar çok arttı.Türk parası her geçen gün değer kaybetmeye devam ediyor.Dolardaki artışı ABD'deki seçimlere bağlıyorlar.ABD seçimlerinden ötürü dünyada dolarda bir artış söz konusu ama diğer ülkeler ile Türkiye'yi kıyasladığımızda üç kat dört kat Türk Lirası değer kaybediyor.Başkanlık sistemi tartışmaları ile OHAL'in uzatılması dolardaki artışının sebebidir. Ekonomik sistemde bir bütün olarak önemli bir problem var. İşsizlik ve yoksulluk en üst seviyelerde.Sistemde bir değişiklik yapılmadığı sürece,dolardan TL'ye geç ,dolardan altına geç ekonomiyi düzeltmez.Ekonominin düzelebilmesi için temel anlamda bir ekonomik politikasına ihtiyaç var. Nedir bu? Üretime dayalı bir ekonomik sistem" diye konuştu. 
Akçadağ'ın, belediye başkanı Ali Kazgan'dan dolayı uzun bir süredir rahatsızlık yaşadığını ileri süren Kiraz,"Buradan bir kez daha Ali Kazgan'a sesleniyoruz sen vali değilsin, sen genel sekreter değilsin,Akçadağ'ın belediye başkanısın.Belediye başkanın görevi sadece vali gibi genel sekreter gibi kamu hizmeti yapmak değildir.Halkına hizmet etmektir.Her noktaya hizmeti taşımaktır.Dolayısıyla sen her noktaya hizmeti taşımıyorsun.Taşıdıklarında da önemli bir ayrımcılığa imza atıyorsun. Akçadağlı senin yakana yapışır.Bu ayrımcılığı devam ettirme. Akçadağ'ın belediye başkanı ol. Akçadağ'ın insanına hizmet et.Bu yaptığın doğru değil bu yol doğru bir yol değil.Onun için tekrar kendisine sesleniyoruz,bugün geldiğimizde sokakların halini gördük.Bir çok noktada hizmetlerin çözülemediğine dair problemler var.Muhtarlarımız bu sorunları dile getirdiğinde belediye başkanı, ben belediyenin borçlarını azalttığını söylüyor. Belediyenin borçları vatandaşın umurunda değil. Vatandaşın beklentisi altyapı üst yapı hizmetlerini getirmeniz. Bu çağda insanları çamurların içerisine sokamazsınız.Göreve gelmişsiniz sizin işiniz bu sorunları çözmektir" diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?