CHP'li Purçu referandum çalışması için Malatya'da

CHP Malatya İl teşkilatı tarafından Yeşilkaynak Mahallesinde gerçekleşen mahalle toplantısına CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu katıldı.

CHP Malatya İl teşkilatı tarafından Yeşilkaynak Mahallesinde gerçekleşen mahalle toplantısına CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu katıldı.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ın açılış konuşmasından sonra söz alan CHP’nin Roman Milletvekili olan Purçu, “Yüzyıllardan beri romanlar sahipsiz. Ön yargıya maruz kalıyor, dışlanıyoruz. Ama artık artık sizleri temsil eden bir milletvekiliniz TBMM’de. Bundan sonra birbirimize sahip çıkacağız. Vatanımıza, bayrağımıza, birliğimize sahip çıkacağız. Bir sıkıntı olduğu zaman partimize gelin" dedi.

Türkiye’nin son dönemlerde hiç görmediği olaylarla karşılaştığını ifade eden Purçu, “Darbe gördük, kaos yaşadık, aşağı sınırımızda savaşlar var, bombalar patlıyor, vatandaşlarımız ölüyor. Bu kaos ortamında şimdi de referanduma gidiyoruz. Şuan OHAL var ülkede. OHAL demek kaos ortamı demektir, biz bu ortamda referanduma gidiliyor. Yeri miydi, zaman mıydı” ifadelerine yer verdi.

Yeni Anayasa değişikliği ile milletvekili sayısının 550’den 600’e çıkarılmasını da eleştiren Purçu, "Eğer vatanımız için, halkımız için, milletimiz için yapacağınız bir şey varsa biz arkanızdayız. Şerefim namusum üzerine yemin ederim ki Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili olarak hükumetin arkasındayım. Her türlü imzayı atarım ama benim vatandaşlarıma Türkiye’deki bütün kardeşlerime çiftçime, emeklime, işçime, öğrencime hayırlı işler yapın, biz arkanızdayız. Hükumetin arkasındayız. Ama yeter ki vatan için halk için kanun çıkartın. Milletvekili sayısını hangi sebeple yükseltiyorsunuz. 200 milyon TL maliyetle gelecek 50 tane yeni milletvekili meclise niye girecek” diye konuştu.

Bakmadan Geçme