Çoban Müzesi için destek bekleniliyor

Malatya İli Damızlık, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın, Çoban Müzesinin geliştirilip genişletilmesi için destek istedi.

Malatya İli Damızlık, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın, Çoban Müzesinin geliştirilip genişletilmesi için destek istedi.

Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Türkiye’de bir ilke imza atarak, acılan Çoban Müzesinin genişletilip daha büyük bir alana taşınması için Birlik Başkanı İhsan Akın, yetkililerde destek istedi. Akın, birlik binasında düzenlediği basın toplantısında Müze genişletme çalışması hakkında bilgiler verdi. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleştirilen Malatya Tanıtım Günlerinde birlik olarak açtıkları stantla tanıtım yaptıklarını ifade eden Akın, “Özellikle bizleri ziyaret eden bürokrasilerimizden çoban müzesi ile ilgili destek istedik. Yine bizleri ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ile de kısa bir görüşmemiz oldu. Bakan Yardımcımız Malatya’da açılan çoban müzesinin örnek bir proje olduğunu ve Türkiye’de bir ilk olan bu müzenin destekleneceği sözünü bizlere verdiler” ifadelerini kullandı.

Müzenin açılması konusunda kendilerine destek veren Vali Ali Kaban ve Kültür ve Turizm İl Müdürü Levent İskenderoğlu’na da teşekkür eden Akın, tanıtım günleri sırasında stantlarını ziyaret eden tüm siyasi ve bürokrasilere küçük baş hayvancılığın desteklenmesi konusunda talepleri ilettiklerini ifade etti.

Bakanlık tarafından verilecek destek ile Çoban Müzesini biran önce hayaya geçirmek istediklerini de kaydeden Başkan Akın, yerel yöneticilerden ise kendilerine yer temini konusunda destek istedi. Akın, Türkiye’de bir ilk olan Çoban Müzesinin biran önce Malatya’ya kazandırılması konusunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurguladı.

Bakmadan Geçme