Dam başında saksağan, vur beline kazmayı!

Mehmet Çınar'ın Yeşilyurt Meclisindeki cevabı yine eleştiri konusu oldu.

Mehmet Çınar’ın Yeşilyurt Meclisindeki cevabı yine eleştiri konusu oldu.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ağır hasar alan Yeşilyurt Belediyesi konutlarını “Kaza yapacağız diye, trafiğe çıkmayalım mı yani?” diyerek savunan belediye başkanı Mehmet Çınar’ı eleştirdi 

“Başkanın bu cümlesi depremde ders almadığımızın en çarpıcı yanıtıdır”

Ağbaba açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“Yeşilyurt Belediyesi tarafından,7 ay önce sahiplerine teslim edilen ve 6 Şubat depremlerinde tamamı ağır hasar gören 7 blok 136 daireden oluşan Yeşil Topsöğüt Konutları’nın yanına yeni bir konut projesi yapılması planlanıyor. Aynı şeyi tekrar tekrar yapıp, farklı sonuçlar bekliyorlar. Biz bu kafayla mı depreme hazırlanacağız?” dedi.

TAM DA KENDİSİNDEN BEKLENEN CEVAP
Belediye Başkanı Mehmet Çınar, belediyenin yapıp 7 ay önce teslim ettiği konutların depremde hasar görmesini eleştiren, yeni yapılacak konutların da aynı akıbeti yaşayacağı kaygısını ileten meclis üyelerimize “Kaza yapacağız diye, trafiğe çıkmayalım mı yani?” demiş.  Tam da kendisinden beklenen cevap.  Dam başında saksağan, vur beline kazmayı. Elbette trafiğe çıkacağız, ama kabak lastikli, freni tutmayan, farları yanmayan araçla trafiğe çıkarsak sonumuz felaket olur.7 ay önce teslim edilip tüm blokları ağır hasar alan bölgeye yeni konut yapmak, AKP Yerel yönetimlerinin depremden ders alınmadığının en açık göstergesidir. Akıl ve bilimden uzak yönetim anlayışıyla hareket eden liyakatsiz yöneticilerin elinde bir kez daha canlarımızı kaybetmek istemiyoruz. Meclis grubumuz ve biz bu konuyu sonuna kadar takip etmeye devam edeceğiz”

Yorumlar 3
Hüseyin 22 Haziran 2023 09:44

Sanki oy verenler bunun böyle olacağını bilmiyorlar mıydı. Malatyalı olarak seçimde cevap verilmediği için sonuç bu yönetenlere kızmıyorum artı. Onları seçenler suçlu.

Yeşilyurt 14 Haziran 2023 22:07

Başkanımızı eleştirmeyin çok güzel konuşuyor. Tam Malatyalıların anlayacağı şekilde. Malatya'mızın başkanımıza daha çok uzun yıllar ihtiyacı var. Siz takmayın başkan bu haberleri. Duruma uygun bir sürü teşbih yapın size ve Malatya'ya uygun. Mesela benim de aklıma geldi: Yağmur yağacak diye dışarı da mı çıkmayalım !

Ybhk 13 Haziran 2023 15:48

Adamın umurunda mı sanki,eğer umurunda olsa işçi hakkı yemez, Yeşilyurt belediyesinden depremden sonra emekli olan ve ayrılan personelin sözleşmelerinde olan afet yardımını önceleri salladı salladı,sonrada keyfi olarak ödemiyorum onlar işten ayrıldı dedi.halbuki deprem yaşandığı zamanda ve sonrasında orada çalışılıyordı.

Bakmadan Geçme