Darende'deki taraftar kavgasının görüntüleri ortaya çıktı

TFF 1. Lig'in 26. haftasında İstanbul'da oynanan Evkur Yeni Malatyaspor-Elazığspor karşılaşması sonrasında iki takım taraftarının dönüş yolunda birbirlerine taşlı sopalı saldırmasının yankıları sürüyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

TFF 1. Lig’in 26. haftasında İstanbul’da oynanan Evkur Yeni Malatyaspor-Elazığspor karşılaşması sonrasında iki takım taraftarının dönüş yolunda birbirlerine taşlı sopalı saldırmasının yankıları sürüyor.

Bu arada olaylar esnasında bir taraftarın cep telefonuyla çektiği görüntülerde Elazığsporlu taraftarların, Malatyasporlu taraftarları taşıyan otobüslerin geçişi esnasında saklandıkları yerden çıkıp, taşlı saldırıda bulundukları görüldü.

Malatyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Murat Soysal da olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz Elazığspor taraftarına dostluk elimizi uzattık ama o el ne yazık ki havada kaldı. İstanbul dönüşünde görüntülerde de çok açık ve net bir şekilde görülüyor ki Darende’de pusu kurup, Malatya istikametine giden otobüslere saldıranlar Elazığsporlu taraftarlar. Tabi bu olayları Elazığspor camiasına mal etmiyoruz. Ancak birkaç kendini bilmezin de bu yaptığı cezasız kalmamalı. Orada birçok Malatya ve Elazığlı taraftarın yanı sıra bir de askerimiz yaralandı. Bunun hesabını kim verecek. Sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu bugüne kadar en güzel anlatan ve gösteren kulüp Malatyaspor’dur. Bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu ya da ilgili kurumlardan gereğini yapmalarını rica ediyoruz. Görüntüler delil niteliği taşıyor, herkes izlesin görsün” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?