Darende'de ilköğretim haftası kutlandı

Malatya'nın Darende ilçesinde ilköğretim haftası düzenlenen törenle kutlandı.

Malatya’nın Darende ilçesinde ilköğretim haftası düzenlenen törenle kutlandı.

Darende Nadir İlkokulunda düzenlenen kutlama programında konuşma yapan Okul Müdürü Mustafa Kızmaz, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, yeni dönemin başarılarla geçmesini diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce ise, öğrencilerin 2017-2018 eğitim ve öğretim yılını sağlıklı ve kazasız bir şekilde atlatmasını temenni ederek, “İlçemizde 34 eğitim kurumumuzda 5 bin 800 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerimizden temel eğitimde 852, orta öğretimde 781, toplamda ise bin 633 öğrencimiz, 118 servi aracıyla taşınmaktadır” ifadelerini kullandı.

İlçe kaymakamı Enver Hakan Zengince de, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin geleceğinin gençlerin elinde olduğunu ifade ederek, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

Nadir İlkokulunda düzenlenen ilköğretim haftası kutlamalarına, Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, Darende Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Kazancıoğlu, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Bakmadan Geçme