Darende'de Kurban Bayramı huzur içerisinde geçti

Darende ilçesinde Kurban Bayramı huzur içerisinde geçti. Belediye Başkanı Süleyman Eser, bayramlaşma programında yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değindi.

Darende ilçesinde Kurban Bayramı huzur içerisinde geçti. Belediye Başkanı Süleyman Eser, bayramlaşma programında yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değindi.

Darende ilçesinde her yıl olduğu gibi bu bayramda Darende Belediyesi tarafından bayramlaşma programı düzenlendi. Her kesimden katılımın olduğu bayramlaşma programında söz alan Belediye Başkanı Süleyman Eser, Hiçbir siyasi parti ayrımı yapılmadan, herkesin bir arada olduğunu söyledi.

Darendelilerin yaşadığı her bölgede örnek insanlar olduğunu dile getiren Eser, “Bizim havamızda var, suyumuzda var. Biz insanlığı temelinden öğrenmişiz. Babasına, anasına, büyüklerine saygılı evlatlar yetiştiriyoruz. Biz vatanına, bayrağına, dinine bağlı evlat yetiştiriyoruz. O yüzden diyorum ki sizler saygının ve hizmetin en güzeline layıksınız” ifadelerine yer verdi.

Bu bayramın tüm İslam aleminde buruk geçmesine neden olan Arakan’daki Müslüman katliamına da değinen Eser, “Dünyanın dört bir tarafı kaynıyor. Müslümanlar üzerinde oynanan oyunları görüyoruz. Onun için diyorum ki huzurlu bir ülkedeyiz, bu bennet vatanda herkesin gözü var. Ama çok şükür ki biz birlik ve beraberlik içindeyiz. Bu yüzden de yaradan bizleri koruyor”dedi.

İlçe Kaymakamı Tolga Özdemir ise konuşmasında tüm İslam aleminin bayramını kutlayarak, “Allah bu birliğimizi bozmasın, öncelikle buna ihtiyacımız var. Her bayramda Müslümanlar zülüm görüyor, her bayram bir şeyler çıkıyor, içimiz kan ağlıyor. O insanların uğradığı zulmü görünce içimiz kanıyor” diye konuştu.

Darende Belediyesi tarafından organize edilen bayramlaşma programına, Kaymakam Tolga Özdemir, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakmadan Geçme