DEVA Partisi Malatya'da start verdi

DEVA Partisi Malatya İl Teşkilatı Malatya hizmet yapan gazetecilerle bir araya geldi. Burada konuşan DEVA Partisi İl Başkanı Onur Güneş, İl Yönetiminin 30 asıl, 15 yedek, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe yönetimlerinin 20 asıl, 10 yedek, diğer ilçelerimizin ise 10 asıl, 5 yedek üyeden oluşacağını ifade etti.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) DEVA Partisi Malatya İl Teşkilatı’nın kurucu üyeleri dün Malatya’da hizmet yapan gazetecilerle bir araya geldi. Bir düğün salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına DEVA Partisi Kurucularından Prof. Dr. İbrahim Gezer’in yanı sıra Malatya Kurucu İl Başkanı Onur Güneş (Mali Müşavir), İl Kurucu Heyet Üyeleri Elçin Haliloğlu (Ekonomist), Sinan Akıncı (İş İnsanı), Ceylan Özbek (İnşaat Mühendisi) ve Yasin Kalkan (İş İnsanı) katıldı.

Gazetecilerin de sorularının yanıtlandığı toplantıda ilk konuşmayı DEVA Partisi Kurucu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer yaptı.

Ülkenin tekrar adalete, hukuka ve demokrasiye döndürülmesi adına yola çıkan Deva Partisi’nin 9 Mart 2020’de kurulduğunu dile getiren Gezer, 11 Mart’ta da kamuoyuna ilan edildiğini ve o tarihten itibaren yoğun bir teşkilatlanma süreci yaşandığını, genel merkez organlarının oluşmasının hemen ardından 18 komisyonun ülkenin 81 il ve 922 ilçesinde teşkilatlanma çalışmalarını organize ettiklerini söyledi.

MALATYA’DA BİNİ AŞKIN BAŞVURU YAPILDI

Ülke genelinde 40’ı aşkın ilin il kurucu heyetinin belirlendiğini, Malatya il kurucu heyetinin ise 9 Temmuz 2020’de genel merkez tarafından yapılan görevlendirmeyle netleştiğini ifade eden Gezer, son 3 ayda ülke genelinde 100 bini, Malatya’da ise bini aşkın insanımızın WEB üzerinden il ve ilçe teşkilatlarında görev almak üzere başvuruda bulunduğunu, önümüzdeki günlerde kurucu heyetin bütün bu arkadaşlarımızla bire bir görüşerek değerlendirmelerde bulunacaklarını açıkladı.

TADİLATTAN SONRA İL BAŞKANLIĞI AÇILACAK

Kurucu heyetin, basınla tanıştırılmasından sonra basına açıklama yapan Kurucu İl Başkanı Onur Güneş, Deva Partisi İl Başkanlığı ile Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Başkanlıklarının hizmet binalarının belirlendiğini, 15 gün kadar sürecek tadilat çalışmasından sonra merkez binası açılışlarının gerçekleştirileceğini, bununla birlikte yarından itibaren merkez ve 13 ilçe teşkilatında görev almak isteyenlerin başvurularını almaya başlayacaklarını kaydetti. Güneş, amaçlarının bir ay içinde merkez ve 13 ilçede teşkilatlanmalarını tamamlayarak Ağustos ayı sonunda il ve ilçe kongrelerini yapmak olduğunu ifade etti.

Deva Partisi Malatya İl Yönetiminin 30 asıl, 15 yedek, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe yönetimlerinin 20 asıl, 10 yedek, diğer ilçelerimizin ise 10 asıl, 5 yedek üyeden oluşacağını dile getiren Güneş, İl Disiplin Kurulunun 5 asıl, 3 yedek ve İl Uzlaşmazlık Çözüm Kurulunun 5 asıl, 3 yedek üyeleriyle birlikte toplamda partinin tüm yetkili organlarında 193 asıl, 90 yedek üyenin görev alacağı ve kaydedilecek toplam üye sayısının ise ilimizdeki 2 bin 86 olan seçim sandığı sayısının iki katı, yani 4 bin 172 olacağını ifade etti.

Kaynak: BUSABAH Gazetesi- Mutlu Sarıgül

Bakmadan Geçme