Elektrik Faturaları Yüzde 200 arttı!

Elektrik tarifelerine yapılan zamların işletmeleri zorladığını belirten Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, ticari işletmelerin kullandığı

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Mehmet Kıroğlu

Elektrik tarifelerine yapılan zamların işletmeleri zorladığını belirten Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, ticari işletmelerin kullandığı elektrik tarifelerine yeni bir düzenleme yapılması için acil çözüm talep ettiklerini ve TOBB kanalıyla girişimlerde bulunduklarını söyledi.
 
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, elektrik tarifelerine yapılan zamların ticari işletmeleri zorladığını söyledi.
 
HAZIRLANAN DOSYA TOBB’A VE BAKANLIKLARA GÖNDERİLDİ
 
Zamların işletmeler üzerinde ciddi maliyet baskısı oluşturduğunu belirten Başkan Sadıkoğlu,

“Salgın ve ekonomik sıkıntılar dolayısıyla 2021’i zor şartlarla kapatan işletmelerimiz 2022’yi de elektrik zammı ile karşıladı. Akaryakıta, hammaddeye, işçi ücretlerine kadar birçok kalemde yaşanan artışlarla finansman yönetimi yapmakta zorlanan işletmelerimiz şimdi de elektrik maliyeti artışıyla boğuşmaktadır." dedi.

Ocak ayı ile birlikle elektrik faturaları işletmelerimizin altından kalkamayacağı boyutlara ulaştığını belirten Sadıkoğlu, 

"Elektrik faturalarının bir önceki aya göre yüzde 150-200 gibi arttığını belirten üyelerimiz bu farkı müşterilerine yansıtılması halinde zaten durma noktasında olan işlerini daha da içinden çıkılamaz hale getirecektir. Bu durum, çok sayıda işletmenin kapanmasına kadar gideceği endişesi yaratmaktadır. 150 Kilovatsaatlik barajın aylık 210 kilovatsaate çıkarılmış olması vatandaşlarımız açısında olumlu bir adım olmuştur. Benzer bir uygulamanın ticarethaneler için de getirilmesini bekliyoruz. Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda, elektrik tarifelerine yapılan zamların işletmeler üzerinde oluşturduğu maliyet hakkında hazırladığımız özel dosyayı çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) kanalıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla Bakanlıklara ilettik. Konunun takipçisiyiz” dedi.

Kayısı Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?