Engelsiz Yaşam Merkezinde sona doğru

Battalgazi Belediyesi tarafından yapımı devam eden bölgenin ilk Engelsiz Yaşam Merkezi Kampüsü tamamlanma aşamasına geldi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, baharla birlikte Engelsiz Yaşam Merkezi'ni hizmete sunacaklarını söyledi.

Battalgazi Belediyesi tarafından yapımı devam eden bölgenin ilk Engelsiz Yaşam Merkezi Kampüsü tamamlanma aşamasına geldi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, baharla birlikte Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hizmete sunacaklarını söyledi.

Battalgazi Belediyesi tarafından bölgenin ilk Engelsiz Yaşam Merkezi Kampüsü’nde çalışmalarda sona gelindi. Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Aralık ayı içerisinde tamamlanması hedeflenirken, çevre düzenlemesinin yapılması ile birlikte hizmete sunulacağı belirtildi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, merkezde incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Burada bir açıklama yapan Başkan Gürkan, çalışmalarda sona gelindiğini belirterek bölgede kendi örneğinde ilk ve tek olan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin 6 ay gibi kısa bir zaman da tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

Merkezin Battalgazi ve Malatya açısından önemli olduğunu ifade eden Gürkan, “Bu gün yerinde yaptığımız incelemelerde bazı eksik ve aksaklıklar olduğunu gördük. Onları da en kısa zamanda çevre düzenlemeleri ile birlikte bitirilip, önümüzdeki baharla birlikte buranın faaliyete geçmesi sağlanacak” dedi.

Engelsiz Yaşam Merkezinde rehabilitasyon merkezlerinden, iş atölyelerine, dinlenme salonlarından, yüzme havuzlarına kadar bir çok sosyal aktivitenin olduğunu dile getiren Gürkan, “Aynı zamanda engelli kardeşlerimizin hizmetine sunulacak bu tesisimiz oldukça konforlu olacaktır. Tüm sosyal alanları ile birlikte engelli kardeşlerimizin hizmetlerine sunulacaktır. Bu tesisimizin başta Battalgazi’miz olmak üzere Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bizim yapmış olduğumuz hizmetlerde gördüğünüz gibi çok hızlı ve seri bir şekilde neticeye müessir olan sonuçlara doğru gidiyoruz. Burası da çok kısa bir zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır” diye konuştu.

Bakmadan Geçme