Erdem: Bu tür kuruluşların desteklenmesi gerekiyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın'ı ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Ziyarette konuşan MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, Türk toplumunun tüketime dayalı bir toplum haline geldiğini kaydederek, üretimin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. MHP İl Başkanı Erdem, “Artık üretime dayalı bir toplum olmalıyız, bunun için de Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği gibi kuruluşların desteklenmesi gerekiyor” dedi. Tarım ve hayvancılığın gelişmesinin Türkiye’nin önünü açacağını vurgulayan Erdem, “Ülkemiz bir tarım ülkesi, Malatya’mızda bir tarım şehridir. Tarım denince sadece ekip biçilen alan akla gelir ama tarımın en büyük kollarından bir tanesi de hayvancılıktır. Hayvancılıkla ilgili kuruluş olarak eskiden sadece ziraat odası veya ziraat derneği vardı. Ama şuanda hayvancılıkla ilgili değişik kollarda Sivil Toplum Kuruluşları oluştu. Bu kuruluşların gayesi temsil ettikleri alanlarda önce kendi ilini sonra bölgesini daha sonra da ülkesini ileriye götürebilmektir. Bu kuruluşların çabası bizleri son derece memnun etmektedir. Bu tür kuruluşların çabasıyla inşallah hayvancılık ve tarım gelişir. Bunların gelişmesiyle de ülkemiz gelişir” ifadelerini kullandı.

MHP’nin Sivil Toplum Kuruluşlarına büyük önem verdiğinin altını çizen Erdem, “Biz, bu tür kuruluşlara gücümüz yettiği nispette destek olmaya çalışıyoruz. Bu tür kuruluşların sıkıntıları vardır, bu sıkıntıların da giderilmesi için biz üstümüze düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz tüketici bir toplum haline geldik artık üretime çok büyük önem vermemiz lazım. Bunun içinde gerek siyasi bazda gerek bürokrasi bazda bu tür kuruluşlara mutlaka hükumetlerin de elini uzatması ve destek vermesi gerekir. Bizim bugün ki ziyaretimizin amacı hem Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetimine giren İhsan Akın’ı tebrik etmek, hem de kendilerine destek olmaktır” şeklinde konuştu. 

Birlik Başkanı İhsan Akın ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,”İl Başkanımız Mehmet Erdem’in her zaman sivil toplum örgütleri ile iletişimi ve koordinesi olmuştur. Kendilerine bu konuda teşekkür ediyoruz” dedi.

“İhracat için üretim şart”

Tarım ve Hayvancılığın ülkelerin vazgeçilmezi olduğunu belirten Akın, “Gıda ve su olmadan hiçbir canlı yaşayamaz, bunun için üretimin ve üretenin kıymetini bilmeliyiz. Eğer bizler ihracatçı bir ülke olmak istiyorsak kesinlikle üretim yapmalıyız. Bu noktada bize sadece sözde değil özde de destek olunması lazım. Devletimizin ve bakanlığımızın önemli destekleri var. Yalnız yerel yöneticilerinde bu noktada kurum kuruluşlarında destek olması gerekiyor. Özellikle mera hayvanlığı girdi maliyeti düşük olan bir hayvancılıktır. Bu bağlamda milli hasılaya en fazla katkı sunan hayvancılık türüdür” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?