Eski Devlet Hastanesi, şimdi uyuşturucu ve fuhuş yuvası!

Malatya'da yıkılıp yeniden yapılacağı açıklanan eski Devlet Hastanesi kampüsündeki boş binalar uyuşturucu bağımlıları, fuhuş yapan ve yaptıranların mekan haline gelince çevre esnafı isyan etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Battalgazi ilçesine bağlı Fırat Mahallesinde bulunan eski devlet hastanesi bir dönem sık sık çıkan yangınlarla gündeme geliyordu.
Terk edilmiş bir vaziyette bekletilen eski Devlet Hastanesinin boş binaları özellikle gece saatlerinde uyuşturucu bağımlıları, fuhuş yapan ve yaptıranlar tarafından kullanılıyor.

1950 yılında inşa edilen emektar hastane bir süre önce yıkılıp yeniden yapılmak için tamamen boşaltılmıştı. Ancak geçen zaman içerisinde inşaat çalışmaları bir türlü başlamayınca, binalar başıboşlar kişiler tarafından uyuşturucu ve fuhuş amaçlı olarak kullanılmaya başlandı.

“Uyuşturucu kullananların ve fuhuş yapanların evi gibi oldu”

Hemen her gün polisi arayıp, hastane binası içerisinde ve bahçesinde çevreye rahatsızlık verenleri şikayet etmekten bıktıklarını söyleyen Esnaf Muzaffer Atçı, yetkililere binanın bir an önce yapılması çağrısında bulundu.

Eski hastane binasında sık sık yangınlar çıktığını, bu durumun kendilerini de korkuttuğunu belirten Atçı, “Burası yıkılıp yeniden yapılacak denildi. Fakat öylece bırakıldı. Tabi yeniden hastane olarak kullanılacak olması bizi memnun etti. Lakin burası uyuşturucu kullananların ve fuhuş yapanların evi gibi oldu. Hemen her gün bir şikayet. Biz çevre esnafı olarak bu durumdan şikayetçiyiz. Umarım en kısa zamanda burası amacına uygun şekilde yeniden yapılır da biz de bu çileden kurtuluruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?