Mabesem Haberleri

Mabesem Haberleri

MABESEM kurslarına her yaştan ilgi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM) 2022-2023 yılı kurs faaliyetlerine başladı.

MABESEM kurslarına 2018’de 6 bin kursiyer katıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren MABESEM, Sanat Merkezinde 2018 yılında açılan kurslardan 3 bin 917 bayan, bin 794 erkek ve 50 engelli kursiyer olmak üzere toplamda 5 bin 711 kursiyer faydalandı.

MABESEM’in eserleri sergiye çıktı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Tüm İşler Atölye Performans Sergisi açıldı. Sergide 30 branştan yaklaşık bin eser görücüye çıktı.

“Gayrı Resmi Hürrem” oyunu tam not aldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, MABESEM Tiyatro Kursiyerlerinin de rol aldığı Gayrı Resmi Hürrem oyunuyla tiyatro severlerden tam not aldı.

MABESEM öğrencileri tarihi mekanları gezdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Kentsel Gelişim Derneği işbirliğiyle yürütülen ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Geçmişin İzleriyle Geleceğin Değerleri Projesi kapsamında gezi düzenlendi.

Suriyeli Shala, gitar özlemini MABESEM’de gideriyor

Suriye'deki savaş nedeniyle Türkiye'ye gelen milyonlarca kişiden biri olan Suriyeli Akademisyen Mohammed Abou Shala da, Gitar'a olan özlemini Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde gideriyor.

MABESEM’den cami için hat çalışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) tarafından Üniversite Kampüs Camii'ne hat ve kalemişi çalışması yapıldı.

MABESEM’den Afrin Harekatına destek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM), El Sanatları Sergisi ile Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatına destek verdi.

MABESEM, Dubai’’deki Dünya Ebru Günü’ne katılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki MABESEM kursları kapsamında faaliyet gösteren Ebru Atölyesi, Dubai'de düzenlenecek Dünya Ebru Günü'nde yer alacak.

MABESEM kursları sayesinde hayallerine ulaştılar

Malatya Büyükşehir Belediyesinin örnek sosyal belediyecilik hizmetlerinden birisi olan Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM), yetenekleri gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.

MABESEM’den askeri okula uzanan yolculuk

Sosyal belediyecilik faaliyetlerine devem eden Malatya Büyükşehir Belediyesi eğitim ve hobi amaçlı açtığı kurslarda yüzlerce çocuğa eğitim imkanı tanıyor

Vali Kaban MABESEM’i gezdi

Kısa bir süre önce göreve başlayan Malatya Valisi Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezini (MABESEM) gezdi.

MABESEM kursları üniversite kazandırıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi'nde (MABESEM) verilen kurslarla, son 3 yılda yetenek sınavında 70'in üzerinde öğrencinin üniversiteyi kazandığı bildirildi.

MABESEM’DE yaz tatili dolu dolu geçecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde (MOEBESEM) 7'den 70'e her kesime yönelik kurslar devam ederken, yaz tatilinin başlaması ile birlikte çocuklara yönelik kurs programları da yeniden düzenlendi.

MABESEM Ramazan gecelerine renk kattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) saz ve söz sanatçıları, Malatya'da Ramazan gecelerinde sahne aldı.

MABESEM’den el sanatları sergisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) tarafından El Sanatları Atölyesi Performans Sergisi düzenlenen törenle açıldı. 1 hafta boyunca açık kalacak sergide yüzlerce eser sergileniyor.

MABESEM’den el sanatları sergisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki MABESEM kursları kapsamında el sanatları sergisi açılacak.

MABESEM sanatçıları şiirlerle yüreklere dokundu

15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarında Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) sanatçıları sahne alarak kahramanlık hikayeleri ve şiirler okudular.

Çini günleri sergisi açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi'nde 'MABESEM Çini Günleri' Sergisi açıldı. 12 Mayıs Cuma gününe kadar açık kalacak olan sergisinin açılışını Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır yaptı.

28 Şubat, şiir ve müzik dinletisiyle anlatılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Türk Demokrasisinin büyük yara aldığı 28 Şubat post-modern darbesinin yıl dönümünde önemli bir etkinlik düzenliyor.

MABESEM bünyesindeki Grup Retro, ilk konserini verdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) Enstrüman kursları öğretici ve kursiyerleri tarafından kurulan Grup Retro, ilk konserini verdi.

Kültürel etkinlikler uluslararası arenaya taşınıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi uluslararası bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Genç Yetenekler Sanat Sokağında Buluşuyor konulu uluslararası karma sergisi düzenleyecek.

Sanat galerisinde şiir ve müzik dinletisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) tarafından şiir ve müzik dinletisi programı gerçekleştirildi.

Malatya’dan Halep’e anlamlı destek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri'nin (MABESEM) tarafından düzenlenen 'Sanat Halep İçin Buluştu' sergisinde elde edilen 8 bin 500 TL'lik gelir Halepliler için bağışlandı.

MABESEM'den konser ile şiir ve müzik dinletisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) tarafından 20 Ocak Cuma günü 'Anadolu'dan Türküler' adlı müzik konseri, 21 Ocak Cumartesi günü de 'Mısra&Pena' adlı şiir ve müzik dinletisi programı düzenlenecek.

MABESEM'den Halep yararına sergi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) bünyesinde üretilen sanatsal ürünler, geliri Halep'e bağışlanmak üzere sergiye çıkarıldı.

Çocuk korosu için ön kayıtlar başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezindeki faaliyetler, 7'den 70'e her kesim tarafından yoğun ilgi görüyor.

Büyükşehir Belediyesi, öğretmenleri unutmadı

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan eğitimciler için 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla programlar düzenlendi.

MABESEM kurslarında bir ilk

Geleneksel El Sanatları arasındaki Oymacılık Sanatının bir dalı olanSu Kabağı İşlemeciliği-Lamba Sanatı, MABESEM Kursuyla hayat buluyor.

MABESEM geleneksel el nakışları kursu açtı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi (MABESEM), kurs yelpazesine yenilerini eklemeye devam ediyor.