Gedik Mahallesinin çehresi değişiyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Gedik Mahallesinde atıl durumda bulunan yaklaşık 12 dönümlük alanın Gençlik Merkezi ve çevre düzenlemesiyle cazibe merkezine dönüşeceğini söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Gedik Mahallesinde atıl durumda bulunan yaklaşık 12 dönümlük alanın Gençlik Merkezi ve çevre düzenlemesiyle cazibe merkezine dönüşeceğini söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ve Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleriyle Gedik Mahallesindeki 12 dönümlük alanda bina inşaatı tamamlanan Gençlik Merkezindeki son çalışmaları yerinde inceledi. Merkez hakkında bilgiler veren Polat, “Üç kat üzerinden inşa edilen Gençlik Merkezimizde çok amaçlı salon, hoby salonu, kafeterya, atölye, el işi atölyesi, bilgisayar odası, etüt odası ve kütüphane bulunacak. Gençlik Merkezimizi ve çevre düzenlemesini tamamlayarak en kısa sürede halkımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı. Gedik Gençlik Merkezindeki eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerden Gedik Mahallesi başta olmak üzere Şentepe Mahalle sakinlerinin de yararlanacağını dile getiren Polat, “Gedik Mahallemizde eskiden kireç ocağı olarak kullanılan daha sonradan atıl durumda yaklaşık 12 dönümlük alana yaptığımız Gençlik Merkezimiz ve çevre düzenlemesiyle cazibe merkezine dönüşüyor. Gençlik Merkezimizde Gedik ve Şentepe Mahalle sakinlerine yönelik kültürel ve sosyal hizmetler sunacağız. Fen İşleri Müdürlüğümüz ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz bu bölgemizde yol bakım, onarım ve çevre düzenlemesini birlikte yapacaklar. Bayanlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımıza yönelik eğitim ve sanatsal hizmetler sunacak Gençlik Merkezimiz, bölgedeki ihtiyaçlara önemli ölçülerde cevap verecek şekilde tam donanımlı, modern bir tasarımla hizmete girecektir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize eğitim dönemlerinde ek dersler vereceğiz” dedi.

Gedik Gençlik Merkezinin hizmete girmesiyle özellikle gençlerin sosyal ve eğitim alanında son derece modern bir merkezde çalışma imkanı bulacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Polat, “Göreve geldiğimiz 2014 yılı Mart ayından bugüne kadar ilçe genelinde hizmete sunduğumuz altı adet Gençlik Merkezimizde binlerce hemşehrimizin faydalandığı eğitim ve kültürel hizmetlerimizle farkındalık oluşturuyoruz. Hali hazırda hizmet veren toplam 11 adet Yeşilkonak ve Gençlik Merkezlerimizin yapım aşamasında koordinasyon ve iletişimi sağlıklı bir zeminde yürüterek çalışmalara özen gösteren Başkan Yardımcılarımız, Birim Müdürlerimiz ve değerli çalışanlarımızı gayretli, özverili ve titiz çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum, her yönüyle modern ve estetik binalarımızı halkımızın hizmetine sunuyorlar” diye konuştu.

Bakmadan Geçme