Gürkan yüzde 45 zam yaptı

Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı MELİD şirketine bağlı çalışanların maaşına yüzde 45 zam yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MELİD şirketine bağlı çalışanların maaşına yüzde 45 zam yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan MELİD Ulaşım ve Hizmet Grupları San. ve Tic. Anonim Şirketine bağlı 696 sayılı kanun hükmünde kararname kapsamında çalışan personellerin maaşlarına Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından %45 oranında zam yapıldı.

Sendika ile yapılan sözleşmede ikinci 6 ay için sözleşme kapsamında alınması gereken %19.77’lik zam oranı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından %45 olarak belirlendi. Buna göre 01.07.2023 tarihi itibariyle 696 sayılı KHK kapsamında çalışmakta olan personellerin ücret ve tüm sosyal haklarına %45 zam yapıldı. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, %45’lik zammın hayırlı olması temennisinde bulunarak, “ Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak biz bir aileyiz. Ailemizin bireyleri bizim için çok önemli. Bu anlamda bizler personellerimizin her zaman yanında olduk. Özellikle 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem sürecinden bu yana fedakârca çalışan, Malatya’mız için gecesini gündüzüne katan çalışma arkadaşlarımız her türlü takdiri hak ediyor. Bilindiği gibi sendika ile yapılan sözleşme kapsamında ikinci 6 ay için enflasyon farkı oranında bir zam daha öncesinde belirlenmişti ancak bizler bunun çok üzerinde bir zam ile rakamı %45 olarak belirledik. Yaptığımız zammın hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi personellerine yapılan %45’lik zam sonrası en düşük maaş 16 bin 559 liraya yükseldi.

Yorumlar 1
Eminmisiniz 26 Temmuz 2023 19:59

Yaptığı zammı yeni asgari ucret uzerindenmi hesaplicaklar sizce bi bunu sorun bakalim

Bakmadan Geçme