Asayiş

Asayiş Haberleri

FETÖ soruşturmasında 1 avukat tutuklandı

Malatya'da sürdürülen FETÖ/PDY soruşturmasında 1 avukat çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ayrıca aranan 2. Sınıf Emniyet Müdürü ise yol kontrolünde yakalandı.

Malatya merkezli FETÖ operasyonu: 12 gözaltı

Malatya merkezli 3 ilde gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonunda 12 eski öğretmen gözaltına alındı.

Ağbaba: Hayali açılış yapıyorlar. Bunlar Komedi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cumartesi gerçekleştirdiği Toplu Açılış Törenini eleştirdi.

Erdoğan, 2. Ordu Komutanlığını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Malatya'da 2. Ordu Komutanlığını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılavuzu karga olanın, bir şey demiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin tek parti dönemindeki iktidarını hatırlatarak, Bir dönem CHP'nin il başkanı, valiydi dedi.

Minibüs ve servisçilerden mitinge ücretsiz servis

Malatya'da minibüsçü ve servisçiler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programına vatandaşları ücretsiz olarak taşıyorlar.

Seçmen listeleri askıya çıktı

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak referandum seçimleri öncesinde seçmen listeleri bugün itibariyle askıya çıktı. Yetkililer oy kullanacak olan vatandaşların 26 Şubat tarihine kadar askıda kalacak olan listeleri kontrol etmelerini istedi.

AK Parti Kadın Kolları referandum çalışmalarını hızlandırdı

AK Parti Malatya Kadın Kolları üyeleri, Doğanşehir İlçe Kadın Kolları üyeleri ile birlikte Doğanşehir'deki esnafları gezerek yeni anayasa ve referandumu esnaflara anlattı.

Darende Kaymakamı Ali Türk gözaltına alındı!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Malatya'nın Darende Kaymakamı Ali Türk ile öğretmen eşi gözaltına alındı. Kaymakam Türk'ün örgütün gizli haberleşme programı olan ByLock'u kullandığı belirtildi.

FETÖ soruşturmasında 6 tutuklama

Malatya'da sürdürülen FETÖ/PDY Terör Örgütü Soruşturmasında toplam 6 kişi tutuklandı.

FETÖ soruşturmasında şu ana kadar 639 kişi tutuklandı

15 Temmuz'da Fetullahçı terör örgütü mensubu askerler tarafından yapılmak istenen darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmada Malatya'da şu ana kadar bin 855 kişi hakkında adli tahkikat yapıldı. Bu süreçte aralarında asker ve polislerin de bulunduğu 639 kişi ise tutuklandı.

Gözaltındaki 18 öğretmenden 6'sı tutuklandı

Malatya'da FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, daha önce meslekten ihraç edilen ve gözaltında bulunan 18 öğretmenden 6'sı tutuklandı.

Malatya Merkezli operasyon: 33 gözaltı

Malatya merkezli FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 23 ilde, 42 ayrı adreste gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlar sonucu, daha önce FETÖ'nün kapatılan eğitim kurumlarında görev yapmış 33 öğretmen gözaltına alındı.

Yeni KHK ile 4 bin 464 kişi memuriyetten çıkarıldı

OHAL kapsamındaki 686 sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığından 2 bin 585, İçişleri Bakanlığından 49, Emniyet Genel Müdürlüğünden 417, Jandarma Genel Komutanlığından 893 kişi kamu görevinden çıkarıldı.

Daha önce serbest kalan 4 öğretmen tutuklandı

Malatya'da FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında daha önce meslekten ihraç edilen ve gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakılan 4 öğretmen, Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan itiraz sonucu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Veli Ağbaba, referandumdan Kardak'a gündemi değerlendirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Malatya merkezli FETÖ soruşturması: 18 gözaltı

Malatya merkezli 7 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik eş zamanlı yürütülen soruşturma kapsamında meslekten ihraç edilen 18 öğretmen gözaltına alındı.

Karabay, CHP’nin tavrını eleştirdi

Hukukçular Derneği Başkanı Av. Necati Karabay, Referandum öncesi Cumhuriyet Halk Partisinin tavrını eleştirdi.

FETÖ soruşturmasında 17 öğretmene gözaltı!

FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında Malatya'da daha önce Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli iken meslekten ihraç edilen 17 öğretmen gözaltına alındı.

Toplam 3830 haber.