Asayiş

Asayiş Haberleri

26 kişinin can verdiği Bulutlar Sitesinin Kooperatif Başkanı Bursa'da yakalandı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 26 kişinin can verdiği Bulutlar Sitesinin Kooperatif Başkanı Bursa'da gözaltına alındı.

Tarihi Mitadiye Camii depreme dayanamadı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde bulunan ve Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde minaresinin hasar görmesinin ardından ibadete kapatılan 63 yıllık Mitadiye Camii, Kahramanmaraş merkezli depremlere dayanamayarak yıkıldı.

Malatya'daki deprem soruşturmasında tutuklu sayısı 11'e yükseldi

Malatya'da depremde hasar gören ve yıkılan binalarla ilgili soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 7 zanlı daha tutuklandı. Son tutuklamalarla beraber tutuklu sayısı 11'e yükseldi.

Malatya'da vatandaşlar hasarlı binalardan eşyalarını taşımaya başladı

Malatya'da bazı ev sahipleri, depremden hasar gören binalardaki eşyalarını vinç yardımı ile taşımaya çalışıyor.

Malatya'da deprem soruşturmasında 4 tutuklama

Malatya'da depremde hasar gören ve yıkılan binalarla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 19 zanlıdan 4'ü tutuklandı.

İlk depreme evinde, ikinci depreme hastanede yakalandı

Malatya'da yaşayan Yusuf Taha Tutal, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ilkinde yaşadığı evin balkonundan inmeye çalışırken aşağı düşerek yaralandı. Kaldırıldığı hastanede de ikinci depreme yakalanan talihsiz genç, daha sonra başka bir hastaneye sevk edildi.

Deprem Doğanşehir'de 140 kişinin ölümüne neden oldu

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve aralarında Malatya'nın da bulunduğu 10 ili etkileyen deprem, Doğanşehir ilçesinde ilk belirlemelere göre 140 kişinin ölümüne sebep oldu.

Malatya'da ürküten görüntü

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya'da, Adıyaman-Malatya karayolu üzerinde 80 kilometrelik güzergahta oluşan çatlaklar ürküttü.

Depremin ardından 31 isme gözaltı kararı

Deprem afetinin ardından binlerce binanın yıkıldığı ve ağır hasar aldığı Malatya'da, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı 31 isim için gözaltı kararı verdi.

Malatya'da enkaz kaldırma çalışmaları havadan görüntülendi

Kahramanmaraş merkezli iki şiddetli depremin ardından Malatya'da yıkılan binalarda enkaz kaldırma çalışmaları başladı. O anlar dron ile havadan görüntülendi.

'Sıla' belirliyor ekipler yoğunlaşıyor

Malatya kent merkezi Hayat Sitesi'nde depremden dolayı çöken binalarda arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. TSK İnsani Yardım Tugayı Arama Kurtarma Taburu'nda yer alan Sıla isimli eğitimli köpek yeri belirliyor, ekipler o bölgeye yoğunlaşıyor.

Eksi 9 derecede enkaz bölgesinde ateş başında bekliyorlar

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde ciddi yıkıma neden olan depremin üzerinden 5 gün geçerken, enkaz yanında yakınlarından gelecek haberi bekleyenler yaktıkları ateşlerin başında bekliyor.

Enkaz altından ses duymak için yoğun çaba sarf ediyorlar

Malatya'da depremin dördüncü gününde çalışmalarını sürdüren ekipler, enkaz altında kalan vatandaşlardan ses alabilmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Edremit Belediyesi ekipleri bugün 2 kişiyi kurtardı

Van'ın Edremit Belediyesi arama kurtarma ekibi, Malatya'da gerçekleştirdiği çalışmalarda aynı aileden 2 kişiyi canlı olarak kurtardı.

Van AFAD, iki kardeşi 84 saat sonra enkazdan sağ çıkardı

Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, depremden etkilenen Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde enkaz altında kalan Doğukan ve Furkan Özbay kardeşleri 84 saat sonra sağ çıkardı.

Edremit Belediyesi ekipleri bir anneyi ve bir çocuğu daha kurtardı

Van'ın Edremit Belediyesi arama kurtarma ekibi, Malatya'da gerçekleştirdiği çalışmalarda bir anneyi ve bir çocuğu daha kurtarırken bir çocuğun ise cansız bedenini enkazdan çıkarttı.

45 saat sonra

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde, Malatya'da yıkılan bir binanın enkazından 45 saat sonra 5 metrelik yaşam tünel kazılarak 8 yaşındaki Abdullah çıkartıldı.

40 saat sonra yüz güldüren haber: 12 yaşındaki Aysima enkazdan sağ kurtarıldı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle Malatya'da çöken bir binada mahsur kalan 12 yaşındaki Aysima Yılmaz 40 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

Depremde kardeşini kaybetti, kardeşinin gelini ve oğlu için umutla bekliyor

Kahramanmaraş'taki depremde yıkılan Malatya'nın Battalgazi ilçesi Aslan Sokak'ta bulunan 7 katlı binanın enkazında bekleyen depremzede vatandaş, kardeşine mezar olan binanın başında kardeşinin gelini ile oğlu için umutla bekliyor.

Toplam 3822 haber.