Eğitim

Eğitim Haberleri

Arguvan'da kitap okuma seferberliği

Malatya'nın Arguvan İlçesi'nde öğrencileri okumaya teşvik etmek için 'Okuyan Arguvan' isimli proje başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenciler için yeni bir proje başlatarak, projenin adını 'Okuyan Arguvan' koydu.

Malatya'da polis KADES'i anlattı

Malatya'da polis ekipleri, fabrikada çalışan kadınlara Kadın Destek Uygulamasını (KADES) tanıttı.

Arguvan'da eğitim toplantısı

Malatya'nın Arguvan ilçesinde İlçe Eğitim Müdürlüğü tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi okul müdürleri ile kurul toplantısı düzenlendi.

Mesleki eğitim dosyası Bakan Özer'e sunuldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından hazırlanan 'Mesleki Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri' dosyası Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer'e sunuldu.

Malatya'da okullarda alınacak önlemlerle ilgili toplantı yapıldı

Malatya'da, 2021-2022 eğitim öğretim yılı toplantısı düzenlenerek ikinci döneminde okullarda alınacak önlemler ele alındı.

İNUZEM'de görev değişimi

Malatya İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde (İNUZEM) düzenlenen devir teslim töreni ile merkez müdürlüğüne atanan Doç. Dr. Devkan Kaleci, görevi Prof. Dr. Mustafa Arslan'dan devraldı.

Malatya Büyükşehir'den öğrencilere eğitim etkinliği

Malatya Büyükşehir Belediyesi, semt konaklarında eğitim gören öğrencilere yönelik olarak bir etkinlik daha hayata geçiriliyor.

Sağlık çalışanlarına afet tatbikatı

Malatya'da sağlık çalışanlarına afet farkındalık yangın önleme ve söndürme ile AFAD acil mobil uygulamasının tanıtımı yapıldı.

7. Uluslararası Battalgazi Bilimsel Çalışmalar Kongresi başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut'un Onursal Başkanı olduğu, 7. Uluslararası Battalgazi Bilimsel Çalışmalar Kongresi başladı.

İnönü Üniversitesi Sağlık Dergisi ulusal ve uluslararası indekslerde

Malatya İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dergisi ulusal ve uluslararası indekslerde yer alıyor.

Elazığ'dan Malatya'ya eğitim incelemesi

Üniversite ve bölüm seçme konusunda fikir sahibi olmak için Elazığ'dan bir grup öğrenci, Malatya İnönü Üniversitesi'nde inceleme yaptı.

Malatya'da okullar yarın da tatil

Malatya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların yarın da tatil edildiği bildirildi.

Malatya'da okul tatili 1 gün uzatıldı

Malatya'da okul tatili 1 gün uzatıldı.

Beceri atölyelerinde öğrenciler yeteneğini keşfediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekleriyle Fırat Kalkınma Ajansı ile Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde tamamlanan ''Beceri Temelli Okul Kültürünün Geliştirilmesi Projesinin' sergi ve kapanış programı gerçekleştirildi.

Çınar, gençlerle 'Asr-ı Saadet' etkinliğinde buluştu

Yeşilyurt Kent Konseyinin düzenlediği '5.Gençlerimizle Asr-ı Saadet Dersleri' etkinliğinde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gençlerimizin ilim ve irfan sahibi olması, bilimsel ve teknoloji alanında kendisini geliştirmesi, dinamik ve güçlü bir yapıya sahip olması için çok ciddi yatırımlarda bulunuyoruz diye konuştu.

Malatya'da deneme sınavları tanıtım programı düzenlendi

Malatya'da Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi' kapsamında hazırlanan deneme sınavları kitapları tanıtım programı gerçekleştirildi.

İnönü Üniversitesi'nde bilimsel dergi sayısı 8'e yükseldi

Malatya İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü (INIJOSS) Dergisi, TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin Komitesi tarafından TR Dizin kapsamında taranmaya kabul edildi. Böylece İnönü Üniversitesi'nin farklı birimleri tarafından çıkarılan ve TR Dizin kapsamında taranan bilimsel dergi sayısı 8'e yükseldi.

Geleceğin gazetecilerine eğitim semineri

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Uygulama Birimi İNÜHABER Merkezi'nde görev alan öğrencilere yönelik olarak beş gün süren eğitim seminerleri düzenlendi.

Polis kurs açtı, 6 genç kaynak öğrendi

Malatya emniyeti tarafından açılan kurs ile 6 genç kaynak yapmasını öğrenerek belge aldı.

Toplam 1094 haber.