Eğitim

Eğitim Haberleri

Battalgazi'de 'aile akademisi'

Çalışmalarını Aile Her Şeydir prensibiyle sürdüren Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, aile kurumunu etkileyen sorunların tespiti ve aşılması sürecinde düzenleyeceği 'Aile Akademisi' programları ile Battalgazililere rehberlik edecek. 4 aylık konferans programının ilk konuğu olan Yazar Hatice Kübra Tongar, ebeveyn ve çocuk ilişkisi üzerine ailelere geniş bilgiler verecek.

İnönü Üniversitesi'ne 'Marka Tescil Belgesi'

Malatya İnönü Üniversitesi 'Marka Tescil Belgesi' aldı.

Malatyalı hafızlar iddialı

Malatya'nın Darende ilçesinden Gaziantep'te yapılacak bölge yarışmasına katılmaya hak kazanan iki öğrenci, bölge yarışmasında iddialı olduklarını söyledi.

Eğitim materyalleri Malatya'da okullara ulaştı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Anaokulu ve Ana sınıfları için hazırlanan eğitim materyalleri Malatya'da okullara ulaştı.

YKS'de dereceye girenler ödüllendirildi

Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) yüksek başarı göstererek Türkiye'de ilk bine girmeye hak kazanan öğrencileri ödüllendirmek üzere Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi'nde tören düzenlendi.

Kayıtlar E-DEVLET üzerinden yapılacak

Malatya İnönü Üniversitesi'nde Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonrası bölümlere yerleştirme oranı yüzde 98.85 olarak gerçekleşti.

Devlet Konservatuvarı'na sınav ile öğrenci alınacak

Malatya İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak.

İnönü'de Pedagojik Formasyon Eğitimi

Malatya İnönü Üniversitesi'nde 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı güz yarıyılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı düzenlenecek.

Malatya TSO'dan özel öğretim kurumlarına tam destek

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, TOBB ve MEB arasında imzalanan Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokol Töreni'nde özel öğretim kurumlarının ve kişisel gelişim kurslarının tüm taleplerini Bakan Özer'e ilettiklerini söyledi.

Malatya İnönü üniversitesi tanıtım fuarı

Tercih yapacak üniversite öğrencilerine yardımcı olmak amacıyla Anadolu Üniversiteler Birliği Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı'nın son durağı Malatya oldu.

Rektör Kızılay: 'Malatya, öğrenci dostu bir şehirdir'

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, bir televizyon programında Malatya'nın öğrenci dostu bir şehir olduğuna vurgu yaparak, İnönü Üniversitesi kampüsünün öğrencilere son derece renkli, farklı imkan ve etkinliklerle dolu bir üniversite yaşamı sunduğuna dikkat çekti.

Malatya öykülerini yazıp ödül kazandılar

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından düzenlenen Malatya Öyküleri Yarışması sonuçları açıklandı. Yarışma sonunda 2 tane ikinci ve 2 de üçüncü ilan edildi.

12 Üniversite Malatya Tercih Fuarında buluşacak

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) üyesi 12 üniversite, 3 Ağustos'ta Malatya'da düzenlenecek tercih ve tanıtım fuarında yer alacak.

Rektör Kızılay'dan öğrencilere davet

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemleri 27 Temmuz Çarşamba günü başladı. Üniversite adayları, 5 Ağustos'a kadar yaklaşık iki hafta sürecek YKS tercihlerini, http://ais.osym.gov.tr sistemi üzerinden yapacak.

Öğrencilerin yüzde 18'i

Malatya'da, Liselere Geçiş Sisteminde (LGS), yüzde 92,78 oranında yerleştirme yapıldı. Öğrencilerin yüzde 18,44'ü merkezi sınavla öğrenci alan eğitim kurumlarına yerleştirildi.

İnönü Üniversitesi'nde tanıtım günleri

Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasından sonra üniversite adaylarında bu kez tercih heyecanı başladı. Adaylar, tercihlerini 27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında yapabilecek.

Tercih yapacak öğrencilere hatırlatma

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasından sonra adayların tercih edecekleri üniversitelerin edindikleri belgelerine dikkat edilmesi istendi. Malatya İnönü Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak aday öğrencilere kurumsal akreditasyon belgesine sahip olduklarına ilişkin hatırlatma yaptı.

Malatya'da 38 okul yıkılacak

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, Malatya'da 38 okul binasının yıkılacağını 122 binanın da inşaatının devam ettiğini belirtti.

İnönü Üniversitesi'ne 10 turuncu bayrak daha

Malatya İnönü Üniversitesi, bu yıl 10 turuncu bayrak daha alarak, toplam ödül sayısını 13'e çıkardı.

Toplam 1094 haber.