Eğitim

Eğitim Haberleri

Yeni Müdür ziyaretlere başladı

Malatya'nın yeni İl Milli Eğitim Müdiresi Hatice Özdemir, meslek liselerini ziyaretinde eline aldığı tornavida ile öğrencilere örnek oldu

'Bir bilenle bilge nesil' projesi hayata geçirildi

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 'Bir bilenle bilge nesil' projesi ile 15 okuldan 400 öğrenciye belirlenen 3'er kitabın dağıtımına başlandı. Okudukları kitaplarla ilgili kompozisyon hazırlayacak öğrencilerden dereceye girenler ödüllendirilecek.

Üniversite öğrencilerinin yamaç paraşütü heyecanı

Malatya'da gerçekleştirilen yamaç paraşütü kursuna katılan 14 öğrenci, gerçekleştirilen etkinlikte uçuş yapmanın heyecanını yaşadı.

Başkan Güder yabancı uyruklu öğrencilerle sahur yaptı

Gençler ve öğrencilerle her platformda bir araya gelen Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, dünyanın birçok Müslüman ülkesinden gelerek İnönü Üniversitesi'nde okuyan yabancı uyruklu öğrenciler ile birlikte sahur yaptı. Öğrencilere kendi elleriyle menemen yapan Başkan Güder, menemen konusundaki maharetini gösterdi.

Yeni müdür Özdemir'den Rektör Kızılay ile istişare

Malatya'nın yeni Milli Eğitim İl Müdürü Hatice Özdemir, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Battalgazi'de umre ödüllü Kur'an-ı Kerim okuma yarışması

Kur'an-ı Kerim okumaya teşvik etmek, özendirmek ve Kur'an-ı Kerim'in emirlerini anlatmak amacıyla Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından ödülü Umre, Kudüs ve Ayasofya ziyareti olan 'Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma' yarışması düzenlenecek.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Hatice Özdemir göreve başladı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Hatice Özdemir, Malatya'ya gelerek göreve başladı.

Ukrayna'daki Türk öğrenciler için son başvuru tarihi: 15 Nisan

Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle Ukrayna'daki yükseköğretim kurumlarında eğitim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler, yükseköğretim kurumlarına yatay geçiş ve özel öğrenci olarak eğitimlerine devamlarına ilişkin olarak 15 Nisan'a kadar başvuru yapabilecekler.

Özdemir, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı

İstanbul İl Milli Eğiti Müdür Yardımcısı Hatice Özdemir, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

İnönü Üniversitesi Fransa'da eğitim fuarına katıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Fransa'nın Strazburg şehrindeki Türkiye Strazburg Başkonsolosluğu yerleşkesinde düzenlenen Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı'na katıldı.

Komutan, öğrencilere masal okudu

Malatya İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Altın, öğrencileri ziyaret edip hediyeler verirken, öğrencilere de masal okudu.

Polise şüpheli paket eğitimi

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü personeline 'Olay Yerinin Muhafazasında ve Şüpheli Paket olaylarında İlk Ekibin Görev ve Sorumlulukları Eğitimi' düzenlendi.

14 ülkede 145 bin Türk öğrenci eğitim görüyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Cemal Yıldız, yurt dışında milli eğitim alanında eğitim gören Türk öğrenci sayısının 145 bin civarı olduğunu belirterek, 14 ülkede okul açıldığını ve yaklaşık 1520 öğretmen ve okutmanın olduğunu vurguladı.

Rektör Kızılay: '2021 yılının Üniversitesi olmak gurur verici'

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay yılın üniversitesi seçilmelerini değerlendirerek, '2021 Yılının Üniversitesi Olmak Gurur Verici' dedi.

Malatya'da Otizm Farkındalık Günü kutlandı

Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Malatya Otizm Derneği tarafında Farkındalık programı düzenlendi.

İşadamı Rıdvan Mertöz tarafından yapılan ortaokulun açılışı yapıldı

Malatyalı işadamı Rıdvan Mertöz tarafından yapılan 24 derslikli ortaokulun açılış töreni gerçekleştirildi.

Battalgazi'de 4 bin 105 öğrenciye eğitim seti

'Gençlerle Sınav Maratonu' projesi ile üniversite hayali kuran öğrencilerin ideallerine ulaşmalarına büyük katkı sunan Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, ilçede Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 4 bin 105 öğrenciye ücretsiz Deneme Seti dağıtımını tamamladı.

Gençler arama kurtarmayı yerinde öğrendi

Darendeli gençler, AFAD Malatya İl Müdürlüğü'nde arama kurtarmayı yerinde öğrendi.

Down sendromlu çocuklar Rektör Kızılay'ın konuğu oldu

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın ilgisiyle İnönü Üniversitesinde '+1 Farkla Sizinle Aynıyız' etkinliği düzenlendi.

Toplam 1094 haber.