Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Kale'de şeker pancarı

Malatya'nın Kale ilçesinde yaklaşık 2 bin 500 dekarlık alanda yapılan şeker pancarı hasadında kaliteli ürün ve yüksek verim üreticinin yüzünü güldürdü.

Yeşilyurt'ta 2 bin 265 yeni konut ve dükkan yapıldı

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde yapımı tamamlanan 1.Etap Kentsel Dönüşüm Projesindeki binaları inceleyen Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Malatya'nın deprem kuşağında yer alması nedeniyle bugüne kadar ilçemizin muhtelif bölgelerinde 2 bin 265 konut ve dükkan yapılarak, sağlam ve güvenilir yaşam alanlarımızın sayısını artırdık' dedi.

Kayısı üreticisi taban fiyatını bekliyor

Dünya kuru kayısı üretiminin yaklaşık yüzde 85'ini tek başına gerçekleştiren Malatya'da üreticiler Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) taban fiyat açıklamasını bekliyor.

500 kişiye iş umudu olacak proje 2023'te tamamlanacak

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi'de 500 kişiye iş umudu olacak projenin 2023 yılında tamamlanacağını açıkladı.

Malatya TSO'dan bir ilk

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) bir ilki daha başardı. TSE ile sürdürülen akreditasyon çalışmaları neticesinde Türkiye'deki tüm Ticaret ve Sanayi Odaları arasında ilk kez 'Üye Dostu Kuruluş' unvanı alan TSO oldu.

FKA'dan bölge planı çalıştayları ile bilgi alışverişi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından 2024-2028 Bölge Planı hazırlık çalışmaları çerçevesinde bölge illerinde 'Bölge Planı Çalıştayları' düzenlendi.

Yolda üretip dünyaya ihraç ediyor

Malatya'da 30 yıldır buhar kazanı işletmeciliği yapan Fahrettin Çakmak, fiziki şartları yetersiz olan atölyesinin önündeki yolda ürettiği buhar kazanlarını onlarca ülkeye ihraç ediyor.

Sadıkoğlu'ndan yeni projeler sözü

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, 'Birçok projeyi birlikte hayata geçirdik. Yeni dönemde de şehrimizin ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesine katkı sunacak projeleri birlikte hayata geçireceğiz' dedi.

TSO Yönetimi Vali'yi ziyaret etti

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 2 Ekim 2022 tarihinde yapılan seçim sonrası oluşan yeni MTSO Meclis Divanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Malatya Valisi Hulusi Şahin'i ziyaret etti.

Şeker tedarikinde sıkıntı yaşanmayacak

Seker-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, 2022-2023 pancar alım kampanyasına 3 Eylül'de başlayan Malatya Şeker Fabrikası'nda 14 ton şeker soğu bulunduğunu belirterek, ''Tedarikte bir sıkıntı yaşamayacağız'' dedi.

MTSO ve MTB'den birliktelik vurgusu

Malatya Ticaret Borsası'na (MTB) hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Önceki dönemde olduğu gibi yeni dönemde de birlik içerisinde üyelerimize fayda sağlayacak projeleri hayata geçireceğiz' dedi.

İkinci el otomobil piyasası hareketlendi

Malatya'da ikinci el araç piyasasında son 10 gündür hareketlilik olduğunu kaydeden galerici esnafı alt sınıf araçların satıldığını, üst sınıf araçlara talebin ise her geçen gün azaldığını belirtiyor.

Elazığ TB ile Malatya TSO arasında işbirliği arttırılacak

Elazığ Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, ETB Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Elazığ TB ile Malatya TSO arasında işbirliğinin arttırılması kararlaştırıldı.

Ekmek ve yemek fabrikası yapımında sona gelindi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, eskisinin yetersiz kalması nedeniyle yeni yaptırılan Ekmek ve Yemek Fabrikası inşaatı tamamlandı. İçinde makinaları monte edilmeye başlanan fabrika önümüzdeki günlerde hizmete açılacak.

Çöpteki halıları işleyerek ihraç ediyor

Malatyalı genç girişimci 2008 yılında kurduğu tesiste çöplerde toplanan eski halıları işleyerek ABD ve AB ülkelerine ihraç ediyor. 20 kişiden fazla istihdamın sağlandığı tesislerde işlemlerinin ardından birer sanat eserine dönüşen halılar onlarca ülkeye ihraç ediliyor.

Malatya'ya yeni bir alışveriş merkezi kazandırılıyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yimpaş binasında gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alarak açıklamalarda bulundu.

Baştürk'ten seçim açıklaması

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan adayı Akif Baştürk, yaptığı açıklamada, MTSO Komite seçimlerinin Malatya ve Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Milyonluk safkanlar ihale ile satılacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesinde yetiştirilen 15 safkan Arap elit tay ihale ile satılacak. Şartnameye göre alınan tayların bir başkasına devir edilemeyeceği öğrenilirken satıştan milyonlarca TL gelir bekleniyor.

MTB'de seçim heyecanı

Malatya Ticaret Borsası meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçim başladı.

Toplam 1564 haber.