Kültür

Kültür Haberleri

Yeşilyurt'ta tarihi caminin restorasyonu tamamlandı

Yeşilyurt'un tarihi ve kültürel hazinelerini teker teker ön plana çıkarmaya devam eden Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, Aşağıköy mahallesinde 350 yıllık tarihe bir geçmişe sahip Hacı Bekir Camiyi restore ederek yeniden ibadete açtı.

Kamp ve karavan tutkunları Battalgazi'de buluşuyor

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu işbirliği ile 6-7-8 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan 'İspendere Kamp Karavan Festivali' ile kamp ve karavan tutkunları Battalgazi'de buluşacak.

Malatya sokakları renkleniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile kentteki cadde ve sokaklardaki duvarlar üniversite öğrencileri tarafından yapılacak resimlerle renklenecek.

Battalgazi kahramanlık türküleri ile coştu

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından Ramazan ayının manevi coşkusuna katkı için etkinlikler devam ediyor. Ezgilerin unutulmaz sanatçısı Eşref Ziya Terzi'nin sahne aldığı 'Unutulmaz Ezgiler' konseri hayranlarının yoğun ilgisini gördü

Malatya'da Sakal-ı Şerif izdihamı

Malatya'nın Darende ilçesinde Kadir Gecesi dolayısıyla Hz. Peygamberin Sakalı Şerif'i ziyarete açıldı.

Arguvan'da kitap okuma etkinliği

Malatya'nın Arguvan İlçesinde ilçe protokolünün katılımıyla Kitap okuma Etkinliği düzenlendi.

800 yıldır zamana direniyor

Selçukluların en şaşaalı döneminde en önemli lojistik üstlerinden biri olan Malatya’da inşa edilen Şişman Han, yaklaşık 800 yıldır geçen zamana inat ayakta duruyor.

Turizmcilerden Malatya'ya trekking turu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), 2021 yılı içerisinde belirlenen Fırat Yolu Malatya Etabı'nın tanıtımı amacıyla TÜRSAB yönetim kurulu üyeleri, trekking seyahat acenteleri ve basın mensuplarından oluşan 30 kişilik ekibi Malatya'ya getirdi.

Bayram şekerleri tezgahlardaki yerini aldı

Malatya'da Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala şekerler tezgahlardaki yerini aldı.

Vali Baruş, koltuğunu 4'inci sınıf öğrencisi Sude'ye devretti

Malatya Valisi Aydın Baruş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu Sude Baştürk'e devretti.

Malatya'da 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Malatya'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Akçadağ'da 23 Nisan kutlamaları erken başladı

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde Malatya'nın Akçadağ Belediyesi tarafından etkinlikler düzenlenmeye başladı.

Arslantepe'ye yayın kuruluşlarının ilgisi arttı

Malatya Arslantepe'nin geçen yıl UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmesinin ardından uluslararası yayın kuruluşlarının bölgeye gösterdiği ilgi arttı.

7'den 70'e Ramazan Ayı Etkinlikleri

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Semt Pazarında düzenlenen ve 7'den 70'e tüm vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Ramazan Ayı Etkinliklerinde sahne alan Malatya'lı Şair, Yazar ve Kum Sanatı Sanatçısı Tarkan Köylü'nün muhteşem gösterisi büyük beğeni topladı.

Malatya'da fırınlarda Ramazan yoğunluğu

Zengin yemek kültürü ile öne çıkan kentlerden biri olan Malatya'da Ramazan ayında fırınlarda yoğunluk arttı.

'Gençler İçin Turgut Özal' kitabı, kitapseverlerle buluştu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından basımı gerçekleştirilen, Malatyalı Araştırmacı Yazar Nezir Kızılkaya'nın 'Gençler için Turgut Özal' kitabının tanıtımı ve imza töreni gerçekleştirildi.

Ramazanın vazgeçilmez tatları sofraları süslüyor

Malatya'da Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında yer alan yassı kadayıfı, tulumba tatlısı ve halka tatlı tezgahlardaki yerini alarak iftar sofralarını süslüyor.

70'inde resme başladı

Malatya'da 72 yaşındaki Aliye Gülbeng, rölyef ve ahşap boyamayla başladığı kursta ressam olmak için kolları sıvadı.

Çocukların fotoğraf merakı

Malatya Yeşilyurt Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün desteğiyle açılan fotoğrafçılık kursuna katılan öğrenciler, çocuk yaşta fotoğraf çekmeyi öğreniyor.

Toplam 846 haber.