Malatya

Malatya Haberleri

Depremzede 'Fenomen Civciv', çocukların neşe kaynağı oluyor

Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı deprem sonrası evi ve iş yeri hasar alan Hüseyin Güler, namıdiğer 'Fenomen Civciv', Malatya'daki depremzede çocukların neşe kaynağı oluyor.

Deprem esnasında balkondan savrulan cep telefonu, 4 kişiyi hayata bağladı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da, 7.7'lik ilk deprem esnasında yıkılan binanın balkonundan sokağa savrulan cep telefonunu açan bir kişinin haber vermesi üzerine, bir aileden 4 kişi kurtarıldı.

Malatya'da Miraç Kandili dualarla idrak edildi

Malatya'da vatandaşlar, Miraç Kandili dolayısıyla camilere akın ederek depremden etkilenenler için dua etti.

Polisten depremzede çocuklar için etkinlik

Malatya'da polis ekipleri tarafından depremden evleri yıkılan ve zarar gören ailelerinin çocuklarına yönelik etkinlikler düzenleniyor.

'Kıyamet kopuyor sandık'

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde Kahramanmaraş merkezli 7.7 ila 7.6 büyüklüklerindeki depremde evleri yıkılan vatandaşlar o anları gözyaşları içerisinde anlattı. Depremde kızının iki kolu kırılan Orhan Güde ağlayarak kıyameti yaşadıklarını söyledi.

Yardım paketinden 4 bin TL çıktı

Tokat'tan Malatya'daki yardım merkezine gönderilen montun cebinden 4 bin TL çıktı.

Malatya'da hasar tespiti sürüyor

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen illerden biri olan Malatya'da ilk belirlemelere göre 154 bina yıkılırken 2 bin 977 binada ise ağır hasar oluştu. Arama kurtarma çalışmalarında sona gelinen şehirde hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Malatya'da depremzedeler için çadır kentler oluşturuluyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ile 7.6 büyüklüklerindeki depremlerde evleri yıkılan Malatya'daki vatandaşlar çadır kentlere yerleştiriliyor.

İki depremi de evinde yaşayan 73 yaşındaki Elif teyze o anları anlattı

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depreme Malatya'nın Akçadağ ilçesindeki evinde yakalanan 73 yaşındaki iki bacağı protezli Elif Çağlar, deprem anlarında tespih çekerek kurtarılmayı beklediğini söyledi.

Çinli arama kurtarma personeli Müslüman oldu

Malatya'da arama kurtarma çalışmalarına katılan Çinli Jun Cang, Müslüman olarak Yusuf adını aldı.

Van jandarması 55 kişiyi enkazdan sağ kurtardı

Van İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapan askerler tarafından Kahramanmaraş ve Malatya'da yürütülen arama kurtarma çalışmalarında 55 kişi sağ olarak kurtarıldı.

Malatya'da tarihi camiler depremde hasar gördü

Anadolu Selçuklu Sultanı 1. Alaeddin Keykubad tarafından 1224 yılında yaptırılan, mimari olarak Anadolu'da ilk ve tek olma özelliğini taşıyan Ulu Cami ile Osmanlı döneminde yapılan ve taşlarının beyazlığından dolayı Sütlü Minare adını alan cami, 7.7 ve 7.6'lık depremlerde hasar gördü.

Deprem sonrası evinde yalnız kalan Alzheimer hastası kadına sağlıkçılar ulaştı

Malatya'ya meydana gelen deprem sonrası evinde tek başına kaldığı belirlenen 80 yaşındaki Alzheimer hastası kadına, Van 112 Acil Sağlık ekipleri ulaştı.

Mehmetçik, deprem nedeniyle ulaşılamayan köylere helikopterle yardım götürüyor

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Deprem nedeniyle karadan ulaşımın mümkün olmadığı köylere helikopterlerle yardım malzemesi taşınması çalışmaları aralıksız şekilde devam ediyor.

Deniz Kuvvetleri'nin 60 personeli deprem bölgesi Malatya'da

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 60 personel, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da vatandaşların yardımına koşuyor.

Ölü sayısı bin 71'e çıktı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya'da AFAD Koordinasyon Merkezi'nde bilgilendirme toplantısı yaptı. Burada açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy, Malatya'da deprem nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısının bin 71''e çıktığını kaydetti.

Depremden onlarca saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki büyük depremin vurduğu Malatya'da bir kadın onlarca saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı.

Depremden 25 saat sonra gelen mutluluk

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili vuran deprem sonrası Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı 25 kişilik arama kurtarma ekibi ayağının tozuyla gittiği Malatya'da baba ve kızını enkaz altından kurtardı.

Malatya'da enkaz altında kalan çocuk böyle kurtarıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu kentlerden Malatya'da bir çocuk enkazın içinden saatler sonra sağ olarak kurtarıldı.

Toplam 12255 haber.