Malatya

Malatya Haberleri

Yeşilyurt'ta söz kadınların

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Şahnahan mahallesinde düzenlenen 'Söz Kadınlarımızda-Yeşilyurt'ta Kadınlarımızı Dinliyoruz' programına katılan kadınlar, talep ve isteklerini yetkililerle paylaştı. Çınar, kadınların bilgili ve bilinçli olmasının toplumsal gelişmeyi hızlandıracağını söyledi.

5 bin fidan toprakla buluştu

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Konak (Yukarı Banazı) halkı tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'Beydağına Ağaç Dikme Şenliği' gerçekleştirildi. Program çerçevesinde 5 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Şehit Erkuş için mevlit okutuldu

Kuzey Irak'ta Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 23 Eylül 2022 tarihinde bölücü terör örgütü unsurları ile çıkan çatışma sonucu şehit düşen Piyade Üsteğmen Serkan Erkuş için Mevlit okutuldu.

Malatyalı aile üç kuşaktır ağaçlara şekil veriyor

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde yaşayan marangoz ustası Kamuran Cömert, babasından devraldığı mesleğini oğlu ile sürdürüyor.

13 yaşında başladığı mesleğine emekli olduktan sonra geri döndü

Malatya'da yaşayan 64 yaşındaki Ahmet Yavuz küçük yaşlarda başlayıp bir süre ara verdiği ayakkabı boyacılığına emekli olduktan sonra yeniden başladı. Dört çocuğunu boyacılık yaparak büyüttüğünü belirten Yavuz işini severek yaptığını söyledi.

Malatya'da tohum ve fidanlar toprakla buluştu

Malatya'da, bir program çerçevesinde Doğa Yürüyüşü, Tohum Serpme ve Fidan Dikim Etkinliği düzenlenip, tohum ve fidanlar toprakla buluşturuldu.

Yine sallandık!

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Malatya için deprem uyarısı

Malatya'da son 10 günde yaşanan depremlerle ilgili açıklamalarda bulunan deprem uzmanı İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Onat Doğu, ''Anadolu fay hattı üzerinde hareketlilikler devam edecek tedbirli olmakta fayda var' dedi

Malatya'da 'Cumhuriyet' Resepsiyonu

Malatya'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda konuşan Vali Hulusi Şahin, 'Bizler Cumhuriyetimizle ve cumhuriyetimizin kazanımlarıyla gurur duyduk. Ne kadar güçlü bir devlet olduğumuzu bir kere daha gördük' dedi.

Arazi şartlarında görev için YİKOB'a 2 araç

Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'na (YİKOB) 2 adet arazi aracı tahsis edildi.

İHA muhabirinin acı günü

İhlas Haber Ajansı (İHA) Malatya Muhabiri Cahit Özçelik'in annesi Aygül Özçelik, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Malatya'nın ilk sahil parkı projesi tüm hızıyla sürüyor

Malatya'nın Karakaya Baraj Gölü kenarında yapımı süren Kırkgöz Sahil Parkı Projesi önümüzdeki yıl tamamlanacak.

Malatyalı 'Şoför Nebahat' erkeklere taş çıkartıyor

Malatya'da 10 yıldır servis şoförlüğü yapan 31 yaşındaki Pınar Akgün hemcinslerine örnek olurken, azmi ve başarısıyla da erkeklere taş çıkartıyor.

Şehit Onbaşı Emre Büyükyıldırım için mevlit okutuldu

2020 yılında Hakkari Çukurca'da bölücü terör örgütüyle yaşanan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Emre Büyükyıldırım için mevlit okutuldu.

Yeşilyurt'ta vefa buluşmaları

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi tarafından 'Baştacı' projesi çerçevesinde evde bakım hizmeti gerçekleştiriliyor. Yaşlılar, 'Vefa Buluşmaları' çerçevesinde Yeşilyurt Belediyesinin yatırım alanlarını gezdiler. Gezi sonunda yaşlılarla bir araya gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Büyüklerimizin hayır dualarını almak ve hayatlarını kolaylaştırmak bizim temel görevimizdir' dedi.

Down sendromlu çaycı, esnafın neşe kaynağı

Malatya'daki bir çay ocağında hafta iki gün garson olarak çalışan down sendromlu Oktay Uçar, hem çalışkanlığı hem de becerisiyle dikkat çekerken, esnaf ve müşterilerin de neşe kaynağı oldu.

Tüfenkci yeni adliye binası için süre verdi

AK Parti Malatya Milletvekili ve partinin MKYK üyesi Bülent Tüfenkci, bir ziyarette, Malatya'ya yapılacak yeni adliye binası için 'İnşallah 2023'ün başında veya bu senenin sonunda ihalesini yapar duruma gelmiş olacağız' dedi.

Atıl durumdaki ahşaplardan oyuncak yapıyor

Malatya'da yaşayan emekli coğrafya öğretmeni Süha Çalımlı, çocukları plastik oyuncaklardan uzak tutmak için ahşaptan oyuncaklar yapıyor.

Yıllar sonra evlatlık olduğunu öğrenip yollara düştü

Malatya'da yaşayan 6 çocuk annesi Kader Aslan, yıllar sonra evlatlık verildiğini öğrenince gerçek ailesini bulmak için yollara düştü.

Toplam 12256 haber.