Malatya

Malatya Haberleri

TOKİ evlerine başvurmak için 2 gün sıra beklediler

Malatya’da başvuru önceliğine göre satılacak olan 79 TOKİ konutuna hak kazanmak için dondurucu soğuğa rağmen vatandaşlar 2 gündür bankanın önünde nöbet tutuyor.

Kışın vazgeçilmezi kestane tezgaha indi

Kış mevsimiyle soğuyan havalarla birlikte hasadına sonbahar ortalarında başlanan kestane de çarşı ve pazarlardaki yerini aldı.

Ailesi terk etti! Yaşlı adamın yaşam mücadelesi

Malatya’da ailesinin terk ettiği yaşlı adam, yaşam mücadelesi veriyor.

Dikkat! Yarın 16 saat su yok!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde 16 saatlik su kesintisinin yaşanacağını bildirdi.

İtfaiye ekiplerinin erken müdahalesi olası faciayı önledi

Malatya’da 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın, itfaiyenin erken müdahalesi ile çevredeki evlere sıçramadan söndürüldü.

Bakan Tüfenkci’den şehit ailesine ziyaret

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Adana'da PKK sempatizanlarının izinsiz düzenlediği gösteriye müdahale ettiği sırada açılan ateş sonucu şehit düşen Malatyalı polis memuru Mustafa Yeli'nin ailesini ziyaret etti.

Şehit Ömer Halisdemir anısına etkinlik düzenlenecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz hain darbe girişimini önleme sırasında şehit düşen Astsubay Ömer Halisdemir anısına ‘Peygamber Gülü’ isimli bir etkinlik düzenlenecek.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde TİD toplantısı

Malatya'da işletme bazlı çalışma modeli olan Tarımsal İşletme Danışmanlık'a (TİD) geçilmesi kararıyla ilgili toplantı yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Malatya'da

ir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret ederek, Malatya'da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Tüfenkci: Üreticilerimizin iyi eğitilmesi gerekir

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye’de tarım ile uğraşan üreticilerin iyi eğitilmesi ve pazara yönelik üretim yapması gerektiğini söyledi.

Akrabaların kavgası kanlı bitti

Malatya’da akrabalar arasında çıkan kavgada 2 kişi bıçakla yaralandı. Yaralıların kısa süre önce savcılığa şikayette bulunarak can güvenliklerinin olmadığını söyledikleri ileri sürüldü.

Aracınızın kışlık bakımını unutmayın

Malatya sanayi esnafı, sürücüleri araçlarının kışlık bakımını bir an önce yaptırmaları konusunda uyardı.

Malatya Otizm Derneğinden Gürkan’a ziyaret

Malatya Otizm Derneği Başkanı Melahat Kartal ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek, otizmli çocukların sorunları konuşuldu.

MHP Kadın Kollarından 'Türkmen Mezalimi' sergisi

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Kadın Kolları tarafından 'Musul Kerkük Türkmenistan mezalimine duyarsız kalmayalım' konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Ülkeyi bu milletin birlik ve beraberliği kurtardı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 15 Temmuzun bir milat ve demokratik süreçte bir kırılma noktası olduğunu belirterek, 'Uçurumun kenarına itilen bir ülkeyi bu milletin birlik ve beraberliği kurtardı.' dedi.

15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Sergisi açılacak

Malatya'da FETÖ darbe girişiminde yaşananları ve şehitlerin hatırlarını yaşatmak amacıyla 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Sergisi açılacak.

Malatya Barosu: Kadına şiddet insan hakkı ihlalidir

Malatya Barosu Kadın Hakları Komisyonu başkanı Avukat Esra Genç Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Kadınlara şiddet uygulanması bir insan hakkı ihlalidir" dedi.

Yeşilyurt Çocuk Trafik Eğitim Parkı bakanların katılımıyla açıldı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’ Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımı ile açıldı.

Dikkat: Malatya genelinde 16 saatlik su kesintisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde 16 saatlik su kesintisinin yaşanacağını bildirdi.

Toplam 12279 haber.