Sağlık

Sağlık Haberleri

Malatya'da Covid-19 nedeniyle son 25 günde sadece 1 kişi hayatını kaybetti

Malatya Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, Covid-19 vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, 'Malatya'da 25 gündür neredeyse 0 vefatla gidiyorduk ama dün akşam itibariyle bir hastamızı kaybettik. Hastamız 48 yaşındaydı ve maalesef hiç aşı yaptırmamış' dedi.

Down sendromlu çocuklar, gönüllü çevre müfettişi oldu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, geri dönüşüm malzemelerinden farklı obje ve aksesuarlar yaparak doğanın korunması noktasında örnek bir davranış sergileyen down sendromlu çocukları Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisinde ağırlayarak, gönüllü çevre müfettişi belgesi verdi.

Malatya Diş Hekimleri Odası'nda İnanmaz başkan seçildi

Malatya Diş hekimleri Odası 18. Olağan Genel Kurulu sonrasında başkanlığa Miraçhan İnanmaz seçildi.

Rektör Kızılay: 'Organ nakli ve onkolojide dünyada iddialıyız'

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay yaptığı açıklamada, 'Organ nakli ve onkolojide dünyada iddialıyız' dedi.

Sağlık çalışanlarına yeni doğan eğitimi

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde çalışan Asistan Doktor ve Hemşirelere yönelik Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi gerçekleştirildi.

Ramazan ayında sağlıklı ve dengeli beslenme önerileri

Ramazan ayında düzenli beslenmenin önemli olduğuna dikkat çeken Diyetisyen Sümeyye Akbulut, dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda önerilerde bulundu.

Eliz Bebek yardım bekliyor

SMA hastası 8 aylık olan Eliz Bebek yardım bekliyor…

Kayısının sağlığa faydaları panelde anlatıldı

2.Kayısı Çiçeği Şenliği programı çerçevesinde Malatya Ticaret Borsası (MTB) tarafından Kayısı ve Sağlığımız konulu panel düzenledi.

TÖTM Başhekimi Adil Başkıran basınla bir araya geldi

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi yöneticileri, yerel ve ulusal medya temsilcileriyle kahvaltı programında bir araya geldi.

Başkan Güder'den down sendromlu çocuklara özel ilgi

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında özel gereksinimli çocuklar ile masa tenisi, badminton, basketbol ve körling oynadı.

Kansere yakalandı, sanatla hayata tutundu

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde yaşayan 51 yaşındaki kanser hastası Garip Aslan, yonttuğu taş ve ahşaplara şekil vererek hayata tutundu.

Acil Sağlık çalışanlarının işini kolaylaştıracak proje

Malatya'da iki arkadaşın geliştirdiği 'Tıbbi Anamnez' cihazı 112 Acil Sağlık görevlilerinin vakalardaki ilk müdahalesine hız kazandırarak yanlış tanı ihtimalini ortadan kaldıracak.

Yenilenen göğüs cerrahisi servisi törenle hizmete girdi

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde yenilenen Göğüs Cerrahisi Servisi ile Bronkoskopi ve Gelişimsel İşlemler Ünitesinin açılışı gerçekleştirildi.

Akciğer kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde kapalı yöntemle gerçekleştirilen akciğer kanseri ameliyatı sayısı 500'e ulaştı. Akciğer kanserinde erken tanının hayat kurtardığını belirten Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakkı Ulutaş, bu konuda farkındalığın arttırılması gerektiğini söyledi.

Kan stoku azaldı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, Covid-19 salgını nedeniyle stokları azalan Türk Kızılay'ına kan bağışı yaparak destek verdi.

Covid-19 ilacı Malatya'da

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, yeni tip korona virüs (Covid-19) pandemisinde etkili olan Molnupiravir etken maddeli ilacın Malatya'ya gelerek dağıtılmaya başlandığını bildirdi.

TÖTM'de Yeni Ünite Açıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde(TÖTM) yeni yerinde hizmete giren Çocuk Nöroloji Bilim Dalı Elektrofizyoloji Ünitesi'nin açılış töreni gerçekleştirildi.

Kalp hastalarına yeni umut

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Kardiyoloji Doktoru Prof. Dr. Hasan Pekdemir, by-pass dışında hiçbir tedavi şansı olmayan yüzde yüz tıkalı kalp damarlarının tedavisinde tek çözümün ameliyat olmadığını ve özel kronik total oklüzyon (CTO) telleri ve kateterleri hastalara yeni bir umut kapısı olduğunu belirtti.

Obez Kuzenler Malatya'da Sağlığına Kavuştu

İstanbul'da yaşayan obezite hastası kuzenler Malatya'da birer gün ara ile gerçekleştirilen gastrik bypass ameliyatları ile yeniden sağlığına kavuştu.

Toplam 978 haber.