Sağlık

Sağlık Haberleri

Battalgazi Devlet Hastanesi Açılıyor

Battalgazi Devlet Hastanesinin inşaatı tamamlandı. Önümüzdeki aylarda açılması planlanan hastane ile ilgili konuşan AK Parti Milletvekili Bülent Tüfenkci, yeni hastanenin bölge için önemli bir yatırım olduğunu söyledi.

Yetişkin Endoskopi Ünitesi törenle açıldı

Malatya İnönü Üniversite Turgut Özal Tıp Merkezi'nde (TÖTM) Yetişkin Endoskopi Ünitesi'nin yeni yeri törenle açıldı.

Turcovac aşısına davet

Yeni tip korona virüs vakalarının arttığı Malatya'da vatandaşlar aşı olmaya davet edildi.

Gebelikte Sanal Gerçeklik

Malatya İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü'nde geliştirilen 'Sanal Oyunlar' projesiyle doğumlar artık daha kolay olacak.

Vaka Sayısı Yüzde 100 Arttı!

Türkiye genelinde olduğu gibi Malatya'da da korona virüs vaka sayıları gün geçtikçe artıyor.

Turkovac Malatya'da

Yerli aşı Turkovac, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de uygulamaya başladı. Yeni tip korona virüs (Covid-19) pandemisinde etkili olduğu bildirilen yerli ve milli aşı Turkovac, Malatya'ya da geldi.

Ürdün'den Kenya'ya Doktor Yetiştiriliyor

Dünyanın en büyük 2'nci karaciğer nakil merkezi konumunda olan Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Karaciğer Nakli Enstitüsü'nde eğitimlerini tamamlayan cerrahlar ülkelerindeki hastalara umut oluyor.

Ağrı şikayetiyle hastaneye gitti, rahim duvarından 23 miyom çıkarıldı

Malatya'da kasığında dolgunluk, ağrı, düzensiz ve aşırı kanama şikayetiyle özel bir hastaneye başvuran 41 yaşındaki kadının rahim duvarında 23 miyom tespit edildi. Miyomların başarılı bir operasyonla alındığı kadın sağlığına kavuştu.

Rabia bebek, 4 saatlik yol açma çalışmasından sonra hastaneye ulaştırıldı

Malatya'da Rabia bebek, karda 4 saatlik yol açma çalışmasından sonra hastaneye ulaştırıldı.

Uzmanından kanser hastalarına uyarı

Malatya'da özel bir hastanede görev yapan dahiliye Uzmanı Murat Yağmur, 4 Şubat Kanser Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada kanser hastalığına ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

Bentli'den erken teşhis vurgusu

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli yaptığı açıklamada, kanserde erken teşhisin önemli olduğuna dikkat çekerek, erken tanı için vatandaşları taramaya davet etti.

Kanbay, korona virüse yakalandı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kahbay, Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine evinde kendisini karantinaya aldı.

Malatya'da vaka sayıları arttı

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya'da günlük vaka sayılarının 300-400'lere ulaştığını belirterek vatandaşları uyardı.

Rektör Kızılay'dan sağlıkçılara zam müjdesi

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, sağlık işçilerinin ücretlerinde iyileştirme yapılmasına karar verildi.

54 yaşındaki doktor beyin tümörüne yenik düştü

Malatya'da görev yapan 54 yaşındaki Dr. Fahrettin Yılmaz, yakalandığı beyin tümörü hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Omicron'a dikkat

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, yeni tip korona virüste Omicron varyantının tehlikesine dikkat çekerek, 'Omicron Varyantından sevdiklerimizi korumamızın tek yolu tamamlayıcı doz aşılarımızı yaptırmaktır' dedi.

Pişik Nedir?

Pişik, kızarık yumuşak görünümlü bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle bebeklerde ve çocuklarda...

Kalp hastasına karlı yollar açılarak ulaşıldı

Malatya'da hastaneye gitmesi gereken kalp hastasına karlı yollar açılarak ulaşıldı.

UMKE ekibi karda mahsur kaldı

Malatya'nın pütürge ilçesinde hasta almaya giden Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), karda mahsur kalınca yardımına paletli ambulans yetişti.

Toplam 978 haber.