Sağlık

Sağlık Haberleri

Cumurcu: Madde bağımlılığını aileler fark edebilir

Turgut Özal Tıp Merkezi Psikiyatr Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Hatice Birgül CUMURCU madde bağımlılığının insan vücuduna etkileri, zararları ve madde bağımlığıyla nasıl mücadele edilmesi konusunda açıklama yaptı.

Kale'de Hastane Ek Hizmet Binası 2017'de tamamlanacak

Malatya'nın Kale ilçesi Belediye Başkanı Cemal Akdemir, ilçedeki hastane sorunun yakın zamanda bitirileceği mesajını verdi.

Buzlu yollarda ve kaldırımlarda yürürken dikkat

Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan kar yağışının ardından soğuk havanın da etkisiyle yollarda ve özellikle de kaldırımlarda buzlanmalar meydana gelirken, uzmanlar buzlu yollarda yürürken vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulundu.

ATT Derneği, İl Sağlık Müdürünü ziyaret etti

Malatya ATT-DER ( Acil Tıp teknisyenleri ve teknikerleri Derneği) İl Temsilciliği İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Duran'ı makamında ziyarette bulundu.

Öğrencilerinden hastalara kandil morali

Darende ilçesinde öğrenim gören ortaokul öğrencileri, devlet hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret ederek kandillerini kutladı.

Her 100 kişiden 1'i panik atak

Kalp sıkışması, ruh daralması, göğüste sıkışma, çarpıntı, titreme, terleme belirtileri ile ortaya çıkan panik atak günümüzde milyonlarca kişiyi ciddi anlamda etkileyen bir problem olarak hızla artıyor.

Kış güneşini küçümsemeyin

Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, kış güneşinin de cilde zarar verebildiğini, bu yüzden koruyucu kremler kullanılması gerektiğini söyledi.

'Travma sonucu düşen dişler kurtarılabilir'

İnönü üniversitesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi Tamara Pelin GÜNDOĞDU ÖZDAL, travma sonucunda yerinden çıkan bir dişin erken müdahaleyle nasıl kurtarılabileceğini anlattı.

Romatizma hastalarına kış uyarısı

Uzmanlar, romatizma hastalarının kış aylarında ağrılarının artabileceğini belirterek, uyarılarda bulundu.

Gündüz: Erken teşhis görmeyi kurtarır

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalından Doç. Dr. Abuzer Gündüz göz hastalıklarında erken teşhisin görmeyi kurtardığını ifade etti.

Takılan stentle hayatı kurtuldu

Üniversite sınavına hazırlanan Enes'in tıkanan damarına takılan stentle hayatı kurtuldu.

Atık İlaç İmha projesi

Malatya Eczacılar Odası ve İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile birlikte miadı dolan ve kullanılmayan atık ilaçların toplanması ve imha edilmesi için ortak proje gerçekleştirecek.

Prof Dr. Celbiş: Gençleri sentetik uyuşturucudan kurtarmalıyız

Turgut Özal Tıp Merkezi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Celbiş, sentetik uyuşturucunun etkileri ve zararları hakkında açıklama yaptı.

Bağımlılıkla Mücadele Merkezi açıldı

Bağımlılıkla Mücadele Platformu’na tahsis edilen Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Merkezi törenle hizmete açıldı.

Sınav kaygısı EMDR terapisi ile çözülebiliyor

Uzmanlar, üniversite sınavına girecek öğrencilerin kaygı düzeyinin, ameliyata girecek hastaların kaygı düzeyinden daha yüksek olduğuna dikkat çekiyor.

Malatya diyabet hastalığında Türkiye'de birinci!

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Şahin, 'Yapılan çalışmalar ve sağlıkla ilgili veriler gösteriyor diyabet hastalığında Türkiye maalesef Avrupa’da birinci sırada. İlimiz Malatya’da, Türkiye’de birinci' dedi.

Dikkat! Popüler diyetler ölüme götürüyor

Diyetisyen Ayşe Şahika Karagöz, son yıllarda popüler olan diyetlerin birçoğunun insanların yanlış beslenmesine ve kimi zaman ölüme varan ağır hastalıklara yol açabildiğini söyledi.

Depresyona sokabilecek 15 neden

Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, depresyon sebepleri konusunda uyardı.

Sağlıklı bir cilt için doğru beslenmek şart

Uzmanlar, sağlıklı bir cilt için doğru beslenme alışkanlığı kazanılması gerektiğini ve bu alışkanlık elde edildiği zaman cildin gençliği ve güzelliğini uzun yıllar boyunca koruyabileceğini belirtiyor.

Toplam 978 haber.