Teknoloji

Teknoloji Haberleri

İnönü üniversitesi patent şampiyonu üniversiteler arasında

Malatya İnönü Üniversitesi teknoloji segmentinde Robotik Teknolojiler, Yapa Zeka, Batarya Teknolojileri ve Finans kategorilerinde Türkiye'nin Patent Şampiyonu Üniversiteleri arasına girdi.

'Emre 44' robot ile gelen ödül

Malatya'da lise öğrencileri geliştirdikleri 'Emre 44' isimli robot ile Uluslararası MEB Robot yarışmasında ikincilik ödülü aldı.

Teknoloji laboratuvarı törenle hizmete açıldı

Elektrikli Araçlar ve Kaynak Teknolojileri Sanal Simülasyon Laboratuvarı İnönü Üniversitesi Malatya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Rektör Kızılay'dan başarılı projeye destek sözü

Malatya İnönü Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, akademisyen ve öğrencilerin ulusal ve uluslararası düzeydeki projeleri desteklemeye devam edeceklerini belirterek, başarılı olan projeyi yürüten öğrenciye hediye verdi.

'Elektrikli ve Hibrit Araç Teknolojileri' paneli düzenlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen 'Elektrikli ve Hibrit Araç Teknolojileri' panelin de temiz enerjinin önemi masaya yatırıldı.

Arguvan'da robotik kodlama ve yazılım şenliği

Malatya'nın Arguvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 2021-2022 eğitim öğretim yılı boyunca robotik kodlama ve yazılım alanında öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı eserlerin sergilendiği şenlik düzenlendi.

Havelsan 17 Mayıs'ta Malatya'da

Malatya'da, Havelsan teknolojileri ile insan kaynağı ekibinden işe alım ve kariyer rehberliği konularında bilgi verilecek.

Yeşilyurt Belediyesi'nde dijital dönüşüm

Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemi tanıtım toplantısında konuşan Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'İlçemizde 'Dijiyurt Yeşilyurt' sloganıyla başlattığımız teknoloji alt yapımızda ki yenileme hizmetlerimize Dijital Dönüşüm ve E-İmar programını da ekleyerek, vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli bir şekilde yararlanmasını sağlıyoruz' dedi.

Sosyal Medya Danışmanlığı Ne İş Yapar? 

Sosyal medya danışmanlığı genellikle kurumsal olan firmalara sosyal medya üzerinde daha aktif bir rol oynamasını sağlamak amaçlı geliştirmiş ...

Öğrenciler sanal ortamda sınırları aşıyor

Malatya'nın Darende ilçesindeki öğrenciler E-Twinning projesi ile dünyaya açılıyor. Öğrenciler proje çalışması ile yabancı dili ve teknolojiyi etkin bir şekilde kullanırken aynı zamanda yeni kültürleri tanıyor.

Mikail Emre Çalışkan: 'Gelecek onu tasarlayanlara aittir.'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı, girişimciler ve yapay zeka uzmanlarının da davet edildiği Forum Metaverse etkinliğinde, dijital dünyanın geleceği konuşuldu. Bixos'un kurucu Ceo'su Mikail Emre Çalışkan yaptığı değerlendirmede, 'Gelecek onu tasarlayanlara aittir'' dedi.

Servis Setleri Modelleri Mutfağınızı Şenlendirecek!

Kadınların mutfaktaki en büyük yardımcıları olan ve yemek sunumlarını...

Malatya ile Muş arasında teknoloji işbirliği

Malatya İnönü Üniversitesi Teknokent Malatya Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Muş Alparslan Üniversitesi TTO arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile Malatya TTO, Muş Alparslan Üniversitesi TTO'ya üniversite sanayi iş birliği, fikri sınai mülkiyet hakları, girişimcilik, eğitim organizasyonları gibi birçok alanda mentörlük desteği verecek.

Teknokent ve teknoparklar yeni süreçleri üretecek

Malatya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Fatih Kocamaz, verdiği konferansta, teknokent ve teknoparkların önemini anlatarak, 'Teknokent ve teknoparklar yeni ürünler, yeni teknolojiler, yeni yazılım ve yeni süreçleri üretmeyi amaçlar' dedi.

Öğrencilerin bilimsel projeleri sergilendi

Malatya'da, öğrencilerin yaptıkları bilimsel çalışmaların yer aldığı bölge sergisi törenle açıldı. 9 il'den 102 proje bölge sergisinde yer aldı.

Mini Fotoğraf Baskı ile Anılarınıza Küçük Bir Dokunuş Yapın!

Anılar, bir nehir gibi akan zamanın içinde küçük yolculuklar yapmamızı mümkün kılar. Zamana sıkışmış bir gülümseme ve...

İnternette veri odaklı meslekler yüksek paralar kazandırıyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Arş. Gör. Dr. Sadullah Çelik,seminerde yaptığı konuşmada, internette Büyük Veri odaklı yeni mesleklerin günümüzde oldukça popüler olduğunu belirterek, bu meslekleri icra edenlerin çok yüksek paralar kazandıklarını vurguladı.

İnönü Üniversitesi Güneydoğu Kariyer Fuarı'nda

Malatya İnönü Üniversitesi'nin farklı bölümlerinden 600'ü aşkın öğrenci 'Yetenek Her Yerde' temasıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayesinde ve Elazığ Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Güneydoğu Kariyer Fuarı'na (GÜDKAF'22) katıldı.

Don ve buzlanmaya karşı yeni buluş

Malatya İnönü Üniversitesi akademisyenleri tarafından don ve buzlanmaya karşı ısınabilen beton plak geliştirildi.

Toplam 155 haber.