Hal Kayıt Sistemi uygulaması başladı

Büyükşehir Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Halinde ürünler için Hal Kayıt Sistemi oluşturuldu. Hal'de ayrıca site geneline güvenlik amaçlı kamera sistemi kuruldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Hal Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yaş Sebze ve Meyve Halinde bir dizi çalışmalar gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllarda başta altyapı olmak üzere yaşanan sorunları çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, Hal Kayıt Sistemi Uygulaması’na geçti.

Bakanlık programına entegre edildi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesinin önderliğinde Yaş Sebze ve Meyve Halinde bulunan 50 esnafın tamamı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının www.hal.gov.tr Hal Kayıt Sistemine geçerek, sisteme entegreleri sağlandı. Geçilen sistem sayesinde esnaflar tarafından ürün künyesi oluşturularak, üretici başta olmak üzere, ürünün alış tarihi, alış yeri, alış fiyatı, satış tarihi, satış fiyatı gibi etiket bilgilerinin Hal Şube Müdürlüğü tarafından sistem üzerinden takip edildiği belirtildi.
Söz konusu uygulamanın Türkiye genelinde çok az sayıda Hal Sitesinde kullanıldığı belirtilerek, Malatya Büyükşehir Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Halinin sistemi ilk kuran ve kullanan Haller arasında yer aldığı kaydedildi.

24 saat kamerayla izleniyor.

Öte yandan Yaş Sebze ve Meyve Halinin hem içerisine, hem de dışına 44 kameradan oluşan bir sistem kuruldu. Hal genelinin 24 saat izlendiği sistem aynı zamanda kayıt altına alınarak, meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçiliyor.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?