Hulusi Efendi Kur'an Kursu'na halı saha

Darende Hulusi Efendi Erkek Yatılı Kuran Kursu tarafından yaptırılan halı saha törenle hizmete açıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Hayırsever vatandaşların katkıları ile yapılan tesisin açılışında konuşan Kur’an Kursu Müdürü Aydın Duman, “Kurs olarak birçok ihtiyacımızı karşılayan Hulusi Efendi Vakfına ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Hafızlık öğrencilerine eğitimlerinin yanı sıra bol bol spor da yaptırdıklarını söyleyen Duman, “Sahip olduğumuz imkanlar bakımından ülkede sayılı eğitim kurumları arasındayız. Öğrencilerimiz milli ve manevi değerlerine bağlı yetişirken, çağımızın gerektirdiği modern eğitim ve öğretim tekniklerini kullanıyorlar. Aynı zamanda çeşitli sportif faaliyetlere katılarak başarılarını arttırıyorlar. Bu halı sahada öğrencilerimizin başarısını etkileyecek önemli bir hizmet olarak görüyoruz. Bunun yanı sıra kurs olarak birçok ihtiyacımızı karşılayan Hulusi Efendi Vakfına ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

Etkinlik sonunda Darende Kaymakam Ali Türk ve Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, öğrencilerle birlikte kurdeleyi keserek halı sahayı kullanıma açtı.

Törene, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, daire amirleri, sivil toplum temsilcileri ve veliler katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?