İkinci üniversitenin yeri için iki öneri

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır: İkinci üniversite için ziraat okulunun olduğu bölge ve Beylerderesi yanındaki bölge uygun yerler.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

İnönü Üniversitesinin Malatya için çok önemli olduğunu belirten Çakır, Malatya’ya yapılacak ikinci üniversitenin de İnönü Üniversitesine bir alternatif olarak değil onu tamamlayacak bir üniversite olacağını söyledi.

Malatya’ya yapılacak olan ikinci devlet üniversitesi için Büyükşehir Belediyesi olarak 2 yer önerdiklerini kaydeden Çakır,”Bunlardan biri Battalgazi’deki ziraat okulunun olduğu bölge diğeri de Yeşilyurt Beylerderesi yanında daha önce özel bir üniversite için tahsis edilen ancak bunun gerçekleşmemesi sonucu boşta kalan bölge. Bu iki yer ikinci üniversite için uygun” ifadelerini kullandı.

“FETÖ ile mücadeleye sulandırmak isteyen bazı kesimler var”

FETÖ ile mücadele konusunu da değinen Çakır, bazı kesimlerin FETÖ ile mücadeleyi sulandırmaya çalıştığını aktararak, “FETÖ ile mücadele çok ciddi bir takibi gerektiriyor, aynı zamanda gevşemeyi de gerektiriyor. Bu mücadeleyi zaman içerisinde sulandırmak isteyen birçok kesim var. Biz, 15 Temmuz’da Cumhuriyet tarihimizin en hain ve en büyük kalkışmasına şahit olduk. Bu hain kalkışmayı yapanlarla çok ciddi şekilde mücadele etmemiz gerekiyor. Zaten 15 Temmuz’dan bu yana geçirdiğimiz süreç çok büyük bir yapıyla mücadele ettiğimizi ortaya koydu. Biz de FETÖ ile çok kurum içerisinde çok ciddi bir mücadele yürüttük. Mücadelemiz devam ediyor. Belgeler, bulgular ve itirafçıların itirafları bu yapının deşifre olmasına neden oldu. Yurt dışına kaçanlar veya yakalanamayanlar var ama genel manada baktığınız zaman bu yapının çökertildiği söylenebilir” ifadelerini yer verdi.

“Bu millet 15 Temmuz’da adeta Kurtuluş Savaşını bir daha yaşadı”

Türk Milletinin 15 Temmuz’da adeta Kurtuluş Savaşını bir daha yaşadığını kaydeden Çakır, 15 Temmuz’un hemen ardından Türkiye’ye yönelik saldırıların devam ettiğini belirterek, “15 Temmuz çok büyük bir felaketti ama aziz milletimiz o gece bu hainlerin karşısında durmayı bildi. Darbe girişiminin hemen akabinde de çok büyük olaylar yaşadık. O sürecin akabinde IŞİD’in sınırımızda saldırıları, silahlı ve bombalı eylemleri oldu yine diğer bir terör örgütü PKK'nın bombalı eylemleri oldu. Bunların hepsi birbirini bütünleyen, birbirinin devamı olarak seyreden olaylardı. Tüm bu olayların hemen ardından yine ülkemizi hedef alan hain bir oyun daha ortaya konuldu. Bu da ülkemizi ekonomik olarak çökertmek ve büyük yatırımcıların yıldırılmasına yönelik bir oyundu. Ama halkımız bilinçli olduğu için bütün bu hesaplar da boşa çıktı. İnsanlar gittiler dolarlarını bozdurdular ve devletine bir kez daha sahip çıktılar” dedi.

“Doların yükselmesi birileri tarafından planlanan bir proje”

Çakır Doların, hak ettiğinin çok üzerinde bir değerde olduğunu belirterek, “Normalde doların 3,10’larda, 3,30’larda olması gerekirken 4’ü aşan bir değere çıktı. Bu da hiçbir şeyin normal olmadığını gösterir. Makro ekonomik dengelere baktığınızda bunun gerçekten suni ve birileri tarafından planlanan bir proje olduğunu görüyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın bu olaya müdahale etmesi ve halkımızın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla dolarını bozdurması bu suni oyunu da bozdu. Netice itibariyle ülkemizi hedef alan bu saldırıların tümü FETÖ’yü kullanan üst akıl ve onun maşaları tarafından sahnelendi. Biz bunlarla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz, Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi; Ülkemize diz çöktüremeyecekler” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?