İlk yardım ve acil müdahale semineri düzenlendi

Yeni Hamle Eğitim Kurumları ile Türk Kızılayı Malatya Şubesi işbirliğinde 'İlk Yardım ve Acil Müdahale Semineri' düzenlendi.

Yeni Hamle Eğitim Kurumları ile Türk Kızılayı Malatya Şubesi işbirliğinde ’İlk Yardım ve Acil Müdahale Semineri’ düzenlendi.

Yeni Hamle bünyesindeki tüm eğitim kurumlarının idareci ve öğretmenlerinin katıldığı seminerde Kızılay Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Özmarasa’lı ve Genel Hizmetler yöneticisi Malatya temsilcisi Mehmet Karanfil, teorik ve uygulamalı olarak çeşitli kazalarda doğru ve yanlış yapılan ilk yardımı slaytlar eşliğinde anlattı. İlk yardımın 3 aşamadan oluştuğunu ve bunu sağlıklı her yetişkin insanın yapabileceğini ifade eden Marasalı, "Öncelikle yaralı güvenli bir yere alınmalı, bilincinin açık olup olmadığı kontrol edilmeli ve son olarak ambulans çağrılmalı. Eğer bunları doğru yapar isek ev ve iş kazalarında oluşabilecek ölümlerin engellenmesini sağlayabiliriz" dedi.

Program sonunda eğitimcilere teşekkür eden Yeni Hamle Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ahmet Polat Kaya, bu eğitimleri her yıl tekrarladıklarını ve kurumları için oldukça faydalı olduğunu ifade etti.

Seminer sonunda Yeni Hamle Eğitim Kurumları çalışanlarına katılım sertifikaları verildi.

Bakmadan Geçme