Kadın, köpeklerin saldırısında yaralandı

Malatya'da başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan kadın yaralandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayısı Haber Malatya - Kayısı Haber

Malatya’da başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan kadın yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, olay, Yeşilyurt ilçesi Tecde Mahallesi İsmetpaşa Caddesi Göl Mezarlığı yanında meydana geldi.

Kaldırımda yaya olarak evine gitmekte olan N.Y adlı kadın, yol kenarında bulunan başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Olay yerine gelen ambulanstaki sağlık görevlilerinin müdahale ettiği yaralı kadın, tedavisi yapılmak üzere hastaneye götürüldü.

Tedavisi yapılan kadın N.Y, “Eve gitmek için her zaman kullandığım yolu kullanıyordum. Devamlı sürü halinde gezen başı boş sokak köpekler birden saldırıya geçtiler. Ne yapacağımı şaşırdım. Kaçmaya çalıştım ancak köpeğin bacağımdan ısırmasıyla yere düştüm. Yere düşmemle birlikte her tarafımdan ısırmaya başladılar. İmdat seslerime çevredekiler yetiştiler. Çevredekiler biraz daha gecikselerdi köpekler beni parçalayacaklardı” dedi.

Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit de, başıboş köpekler konusunda günde 10-15 şikayet aldığını belirterek, “Sayıları gittikçe artan başıboş sokak köpekleri mahallelinin korkulu rüyası oldu. Günde azami 10-15 şikayet alıyoruz. Her köpek saldırısında sanki tek sorumlu muhtarmış gibi bütün sitemler muhtara yapılıyor. Muhtar ancak belediyeyi arıyor. Hatta köpek şikayeti için belediyeyi aradığım için şikayetçi olanlar var. Muhtar sokak köpeklerini toplatmak suç. Sen suç işliyorsun diyenlerde var. Muhtar köpeklerin toplanması için arasa suç aramasa vatandaş tepkisi. Muhtar olarak iki arada bir derede kalıyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Cahilsavar | 07 Şubat 2021 23:56

    Cahil Mahmut aç bir kanun oku önce sen. Sokak hayvanlarını belediye kafasına göre toplayamaz. Alır, kısırlaştırır sonra aldığı yere geri bırakır. Hiçbir hayvan barınakta yaşamak zorunda değil. Mahalleli biraz insan olsun yemek versin. Aç hayvan tabi saldırır. 2021' de Avrupa şehirlerini de görüyoruz. Paris kedileri toplattı diye bir senedir farelerle uğraşıyor. Eyfel' in çevresi, çöpler, sokaklar fare dolu. Biraz düşün ve oku.

  • Mahmut | 06 Şubat 2021 18:27

    Bu ne be kardeşim. Hangi zamanda hangi çağda hangi kasaba belediyesindeyiz. 2021 ve Büyükşehir olmadığımız belli. Köpekleri koyacak binden fazla köpeği barındıran Çakırın yaptığı barınağı boşamı işletiyor belediye. Tasarruf yapıyor Selahattin bey zarar.O barınağa bu köpekler artık koy Selahattin Başkan . Bu vebal seni bitirir.

  • Vedat | 06 Şubat 2021 17:48

    Ahmet Çakır’ı mumla değil tövbe ile arıyoruz. Çakır döneminde bu kadar başı boş köpek hiç olmadı. Selahattin bey uyuma şehre sahip çık

BUNLARI GÖRDÜNÜZ MÜ?