'Kalemi satılık olanların yanında değiliz!'

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti'ni ziyaret eden Doğru Parti Malatya İl Başkanı Ahmet Yalçın, siyasi partiler olarak basında nasıl A,B,C ayrımı yapmıyorlarsa, basının da yapmaması gerektiğini belirterek, 'Biz basının yanındayız ama kalemi satılık olanların değil. Gerçek basının yanındayız. Bunun da bilinmesini isterim' dedi.

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret eden Doğru Parti Malatya İl Başkanı Ahmet Yalçın, siyasi partiler olarak basında nasıl A,B,C ayrımı yapmıyorlarsa, basının da yapmaması gerektiğini belirterek, “Biz basının yanındayız ama kalemi satılık olanların değil. Gerçek basının yanındayız. Bunun da bilinmesini isterim” dedi.

Doğru Parti Malatya İl Başkanı Ahmet Turan Yalçın ile beraberindekiler Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)‘ni ziyaret ettiler. MGTC’yi ziyaret eden Başkan Yalçın ile beraberindekiler, Cemiyetin Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Mikail Pelit, Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mehmet Aydın’ın aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığına getirildiğini hatırlattı.

“SİYASİ PARTİLER DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURLARIDIR”

Cemiyet olarak bütün siyasi partilere eşit uzaklıkta olduklarına dikkat çeken Pelit, “Cemiyet olarak bütün siyasi partilere aynı uzaklık ve aynı yakınlıkta olduğumuzu özellikle ifade etmek istiyorum. Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Şiddet olmadığı sürece bütün siyasi partilerin Türkiye’nin demokratik gelişmesine katkı sunacaklarına inanıyorum. Ziyaretlerinden dolayı Sayın Başkanıma ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BASIN SATILIK DEĞİLDİR”

Doğru Parti Malatya İl Başkanı Ahmet Turan Yalçın, basının kendileri için olmazsa olmaz olduğunu açıklayarak, “Basın halkımızın, sokağın, esnafın sesidir. Basınımızın bağımsız ve özgür bir şekilde mücadele etmesinden tarafız. Malatya’mızda da basındaki arkadaşlarımızı sıklıkla sokaklarda görmek bizim için bir onurdur. Basın Malatya’da gerçekten bir mücadele veriyor. Bunu netlikle belirtmek lazım. Biz basının bağımsız ve özgür olarak halkın sesi olmasından tarafız. Basın satılık değildir. Basın satılamaz, kimse de basını teslim ve rehin alamaz düşüncesindeyiz. Basının kendisine has bir özgürlüğü vardır. Biz siyasi partiler olarak basında nasıl A,B,C ayrımı yapmıyorsak, basının da yapmaması gerekir. Gerçekler neyse bunları yüreklilikle kaleme döküp, halkımızı haberdar etmeleri lazım. Bu anlamda siyasi parti olarak üzerimize düşen bir görev olduğu an basın bilsin ki, biz basının yanındayız ama kalemi satılık olanların değil. Gerçek basının yanındayız. Bunun da bilinmesini isterim” şeklinde konuştu.

Daha sonra Başkan Yalçın ile beraberindekiler Başkan Aydın’ı makamında ziyaret ederek tebrik mesajlarını ilettiler.

Bakmadan Geçme