Kanalboyu kavşağı hizmete girdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kanalboyu kavşağında menfez yapım çalışmalarını tamamlayarak yolu trafiğe açtı.

Kanalboyu çevre düzenleme çalışmaları kapsamında birinci etabı tamamlayarak hizmete sunan Büyükşehir Belediyesi, düzenleme çalışmaları kapsamında Atatürk anıtı önünde yetersiz kalan eski menfezin yerine 50 metre uzunluğunda, 2.5 metre yüksekliğinde, 5 metre genişliğinde köprü menfez yaptı.

Menfez ile birlikte yağmur drenaj kanallarının da yapıldığı anıt önü kavşakta, Büyükşehir Belediyesi üstyapı düzenleme çalışmaları kapsamında, havuz ve peyzaj düzenleme çalışmaları gerçekleştirecek.

Büyükşehir Belediyesi anıt önü kavşak çalışmalarından sonra 5. etap olan ikinci kanalboyu projesine başlayacak.

Görsel anlamda Malatya’ya ayrı bir renk katacak olan proje tamamlandığında, kanalboyu kimliğine uygun bir şekilde düzenlenmiş olacak. Büyükşehir Belediyesi bölgede, Kernek Şelalesi, Hürriyet Parkı, Kanalboyu birinci bölüm çalışmalarını tamamlamıştı. Anıt önü kavşak düzenleme çalışmalarının ardından, Büyükşehir Belediyesi projenin 5’inci ayağı olan kanalboyu ikinci etap çalışmalarını 2017 yılının bahar aylarında tamamlamayı hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi aynı bölge içerisinde kalan bazı okulları imzalanan protokolle almış, yerine meydan ve bilim, sanat, spor merkezleri yapmak için proje çalışmalarına da başlamıştı.

Yorumlar 2

Bakmadan Geçme