Kanalboyu'nda üstyapı çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, üstyapı çalışmalarının devam ettiği Kanalboyu'nda incelemelerde bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, üstyapı çalışmalarının devam ettiği Kanalboyu'nda incelemelerde bulundu.

Hürriyet Parkı ile Atatürk Kapalı Spor Salonunun bulunduğu 600 metrelik bölümde altyapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, üst yapı çalışmalarına ara vermeden başladı. Ağaçlandırma çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı caddede kaldırım ve aydınlatma çalışmaları ise devam ediyor. Kanalı 2 metreden 5 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, derinliği 2.5 metre olarak yapılan kanalın altına ise yağmur drenaj hatları döşedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, proje hakkında açıklamalarda bulundu. Geziye, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır gezi sırasında vatandaşlarla da sohbet edip proje ile ilgili fikir alışverişinde bulunurken, işçilere de tatlı ikram etti.

200 civarında ağaç dikilecek

Çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını ifade eden Çakır, “Burada toplamda 200 civarında ağaç dikeceğiz. Ağaçların boyutlarını büyük tuttuk. Daha çok ıhlamur diktik, aralarında likstrüm türü de bulunuyor. Şu an kanal içerisinde bir takım çalışmalar ile aydınlatma ve kaldırım çalışması yapılıyor. Yolumuzda doğal taş malzemesi kullanacağız. Daha önce anıt kavşağına köprülü menfez yaptık. Kapalı Spor Salonumuzun önünde ikinci köprü menfez çalışması ise devam ediyor. Haziran ayının ortalarına doğru buradaki bütün çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte buradaki bütünlüğü sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme