'Kayısı çiftçinin yüzünü güldürmedi'

Mayıs ayında yağan dolu nedeniyle büyük zarara uğrayan çiftçilerin zor durumda olduğunu ifade eden DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş...

 

Mayıs ayında yağan dolu nedeniyle büyük zarara uğrayan çiftçilerin zor durumda olduğunu ifade eden DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş yazılı basın açıklaması yaparak geçmiş olsun dileklerini ileterek zararın acil devlet tarafından giderilmesi gerektiğini ifade etti.

Güneş, “Cumartesi akşamı Malatya’nın Darende ilçesinde yaklaşık on beş dakika süren dolu yağışından olumsuz etkilendi. Bir hafta önce Akçadağ, Hekimhan ve Darende ilçelerimizdeki kayısı ağaçlarımız soğuktan etkilendi şimdi ise Darende’yi dolu vurdu. Üstelik sadece kayısı ağaçları değil, çiftçinin bostanı da büyük zarar gördü bu yağıştan. İktidarın bir tarım politikası olmadığından maalesef bizim ülkemizde çiftçi elini neye atsa o elinde kalıyor. Yıllardan beri Malatya’nın tek geçim kaynağı olan kayısı, çiftçinin yüzünü bir türlü güldüremedi. Daha sonra alternatif olarak çiftçinin tarlasına ektiği bostanda yine hayal kırıklığı yarattı. Gece gündüz alın teriyle tarlasını ekip biçen çiftçi geçen sene mahsulünü satamadı. Bu sene de satacak mahsulünü tarlasından toplayamadı" dedi.

 DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş,

"Sigorta primlerinin yüksek olması nedeniyle çiftçinin yüzünü TARSİM’de güldürmedi. Bir an önce buradaki çiftçilerin zararları tespit edilerek devlet tarafından karşılanmalıdır. Mahsulleri, emekleri zarar gören Darendelilere ve tüm çiftçilere geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum" dedi.
 

Bakmadan Geçme